Žiniasklaidoje jau skelbta, kad lietuviškų šaknų turintis Lenkijos prezidentas Bronislawas Komorowskis 2010 metais atostogas leido Lietuvoje, Nidoje, ir nevengia pabrėžti savo sąsajų su Lietuva. Vienoje iš socialinio tinklo „Facebook“ paskyrų paskelbta ši Lenkijos oficialios tarnybos dokumento kopija tik pabrėžia, kaip glaudžiai istoriškai susijusios abi tautos ir valstybės. Nurodoma, beje, ne politiko tautybė: "lietuvis". Dokumente "litwin" nurodomas, kaip operatyvinis slapyvardis. Dokumentas nurodo, kad specialioji tarnyba dabartinį prezidentą laikė stebėjimo objektu.
Lenkijos vadovas, beje, dažnai pabrėžia glaudžius ryšius su Lietuva, o savo šeimos aprašyme nurodo, kad vienas iš jo protėvių žuvo 1399 metais vykusiame Vorsklos mūšyje kaudamasis su Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytauto vėliava.
B. Komorowskio tėvai yra kilę iš Aukštaitijos. Komorowskių giminė, kaip skelbia interneto šaltiniai, turėjo dvarų Lenkijoje ir Lietuvoje (dabartinė Kavoliškio gyv. Rokiškio rajone), tačiau B. Komorowskis nurodo, kad jo tiesioginių protėvių kilmės centras nuo XVIII amžiaus buvo Kauno apylinkėse.
Nuo Lenkijos karaliaus ir Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio Jogailos laikų (XIV a.) bendrų šaknų vadovų, karvedžių ir politikų abi šalys turėjo ne vieną. Tai buvo ir Gediminaičių dinastijos palikuonys, ir vėliau „pagal sutartis“ samdyti karaliai iki trečiojo Abiejų Tautų Respublikos padalijimo XVIII a. pabaigoje, ir sukilėlių prieš carinę Rusiją vadai. 1918 metais atkūrus nepriklausomybę abiem šalims kilęs karinis konfliktas dėl Vilniaus ir šių dienų politiniai interesai neretai trukdo adekvačiai vertinti bendro kultūrinio paveldo ir istorinių sąsajų realijas.
Taip pat skaitykite: