Lemtinga cirko darbuotojo klaida: užėjęs į narvą pamiršo nusiimti kaukę

Didžiajame Maskvos cirke meška užpuolė ir mirtinai sužalojo 29-erių gyvūnų prižiūrėtoją, kuris į narvą užėjo be dresuotojo. Cirko atstovai tvirtina, kad vyras žuvo dėl to, kad nesilaikė saugumo technikos. Tačiau vienas cirko darbuotojas atskleidė, kad žuvusysis padarė vieną lemtingą klaidą – pamiršo nusiimti kaukę.

Spalio 5-ąją įvykusi nelaimė sukrėtė visuomenę – cirke meška mirtinai sudraskė jauną vyrą. Naujienų kanalo „Baza“ kalbintas cirko darbuotojas tvirtina, kad darbo taisyklių pažeidimai yra darbovietėje tapo norma ir niekas į tai nekreipė dėmesio. 

29-erių Valentinas B. į šį cirką dirbti atėjo metų pradžioje. Jo darbas buvo valyti narvus, prižiūrėti gyvūnus. Planavo tapti dresuotoju. 

Oficialiai buvo paskelbta, kad jis į narvą užėjo vienas, tuo pažeidė darbo saugos taisykles ir dėl to žuvo. Vėliau netgi teigta, kad jam griežtai nebuvo galima artintis prie to narvo. Tačiau „Baza“ šaltinis cirke paneigė šią informaciją. „Pagal savo pareigybes jis turėjo įeiti į narvą ir prižiūrėti gyvūnus. Tai, kad jis ten įėjo vienas,  – taip, tai saugumo reikalavimų nesilaikymas“, – cituojamas jis.

Maža to, pasak šaltinio, Valentinas taip darė daug kartų, ir niekas į tai nekreipė dėmesio. Darbo saugos taisyklių pažeidimai cirke – norma, visi taip elgiasi. Mešką jis gerai žinojo, dažnai ėjo be dresiruotojo. 

„Kas nutiko? Jis pamiršo nusiimt kaukę nuo kovido. Jis užėjo į narvą su kauke, ir meška jo nepažino. Jis pasisuko į mešką, meška iškart jį puolė. Tačiau esmė čia ta, kad be dresuotojo jis ėjo ne pirmą sykį“, – aiškino cirko darbuotojas. 

Pasak jo, cirke galioja nerašyta taisyklė: jeigu žmogus į narvą užeina vienas, tai po savęs privalo uždaryti duris, kad meška nepabėgtų. Valentinas taip ir pasielgė. Cirko darbuotojo teigimu, jeigu darbo saugos taisyklių pažeidimai nebūtų norma, tai tokių taisyklių nebūtų išvis. 

Cirko atstovų teigimu, Valentinas spalio 5-ąją, laisvą nuo pasirodymų dieną, „be paaiškinamų priežasčių“ savavališkai užėjo į suaugusios meškos narvą ir užsirakino iš vidaus dviem spynomis. Meška jį užpuolė, vos jis pasisuko veidu į gyvūną. Į ligoninę vyras buvo pristatytas kritinės būklės, tačiau jo gyvybės išgelbėti nepavyko.


Rašyti komentarą...
J
Ji
2020-10-31 15:00:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Toj Ukrainoje ne pirmas ir ne paskutinis atvejis, kai cirke laikomas gyvūnas užpuola darbuotoją, dresuotoją. Mat kiti mėgsta žvėris pakankinti, pasityčioti. Man po šiai dienai akyse stovi, kai vyras tyčiojosi iš beždžionėlės neduodamas jai banano. O vargšelė tokiomis liūdnomis akimis žiūrėjo į tą bananą būdama narve. O tas sadistas "žvengė". Tai ar šitaip galima? Nenuostabu kad gyvūnas paskui tampa piktas ir agresyvus. Todėl nesilankau cirkuose, nepalaikau gyvūnų kankinimų
Atsakyti
-9

R
Rimantas
2020-10-31 21:26:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ukrainą nuo Maskvos skiri?
Atsakyti
-1

G
Gintaras
2020-10-31 22:55:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar Maskva Ukrainoje randasi?Problemos su geografija
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (18)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų