Latvijos gydytojas: situacija katastrofiška, ribojimai buvo įvesti per vėlai

Latvijos gyvybės gelbėjimo asociacijos prezidentas, anesteziologas ir reanimatologas Robertas Furmanis vietos televizijai pareiškė, kad situacija sveikatos apsaugos sistemoje yra tragiška, dabartiniai ribojimai nepadeda, juos reikėjo įvesti gerokai anksčiau.

Vakar dviejų savaičių COVID-19 sergamumo vidurkis Latvijoje pasiekė 908 atvejus 100 tūkst. gyventojų, o per paskutinę savaitę naujų atvejų skaičius (lyginant su ankstesne) išaugo 44 proc. Lietuvoje per atitinkamą laikotarpį naujų atvejų skaičius išaugo 26 proc., Estijoje – 30 proc.

Mediko teigimu, situacija Latvijos sveikatos apsaugos sistemoje lieka katastrofiška ir medikai neįžvelgia naudos iš valdžios priimtų ir nuo šios savaitės įsigaliojusių ribojimų.„Anksčiau mes neslėpėme, kad valdžia turėjo įvesti gerokai griežtesnius ribojimus. Mūsų manymu, susidariusi situacija nesuteiks laukiamo efekto ir ženklaus poveikio sergamumo mažinimui. Situacija sveikatos apsaugos sistemoje lieka katastrofiška. Mes nematome naudos iš priimtų ribojimų“, – „Mixnews“ cituojamas R. Furmanis.

Anot R. Furmanio, šiuo metu itin sunku rasti erdvės dialogui su vyriausybe, kad sprendimai, kuriuos ji priima, būtų labiau pamatuoti ir protingi.

Vakar jau buvo skelbiama, kad vyriausybei patarinėjusi ekspertų grupė nutraukė savo veiklą neribotam laikotarpiui, nes vyriausybė neatsižvelgė į jų siūlymus.

Ekspertų manymu, dabar Latvijoje įvesti ribojimai nesumažins apkrovų ligoninėms, o ministrų kabinetas jau turėtų svarstyti tolimesnius žingsnius, kaip išvengti krizės gilėjimo.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų