Latvija ruošis pakartotiniam gyventojų skiepijimui nuo Covid-19

Latvija pradės ruoštis pakartotiniam gyventojų skiepijimui nuo pandeminio koronaviruso trečiąja vakcinos doze, vyriausybę informavo Sveikatos apsaugos ministerija.

Remiantis ministerijos pateikta informacija, šiuo metu nėra jokių tarptautinių organizacijų rekomendacijų dėl trečiosios dozės.

Iki šiol nėra tiksliai nustatyti, kiek išsilaiko atsparumas COVID-19 sukeliančiam virusui gavus pirmąsias dvi šiuo metu naudojamų vakcinų dozes. Yra žinoma, kad apsauga išsilaiko mažiausiai aštuonis mėnesius, bet ilgesnio laikotarpio stebėjimų nėra.

Pasak ministerijos, dar nė viena šalis nėra apsisprendusi dėl pakartotinio skiepijimo, tačiau kai kuriose valstybėse jau svarstoma galimybė skirti gyventojams papildomą dozę.

Nors Latvijos valdžia dar nežino, ar prireiks trečiosios vakcinos dozės, ar papildomos įprastos aktyvinančios dozės, tokiems scenarijams jau reikėtų pradėti ruoštis, pažymėjo pareigūnai.

Tai apima vakcinų atsargų planavimą, skiepijimo pajėgumus ir kitus aspektus.

Anot ministerijos, įsigyti papildomų vakcinos dozių atsieitų valstybei 35,7 mln. eurų, o visas skiepijimo procesas – 58,1 mln. eurų. Dalis šių lėšų jau rezervuota biudžete.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų