• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Latvija jungiasi prie Lietuvos iniciatyvos ir antradienį šaukia neeilinį Saeimos posėdį dėl situacijos Baltarusijoje – tikimasi priimti deklaraciją reaguojant į smurtą bei neskaidrius rinkimus šalyje.

Latvija jungiasi prie Lietuvos iniciatyvos ir antradienį šaukia neeilinį Saeimos posėdį dėl situacijos Baltarusijoje – tikimasi priimti deklaraciją reaguojant į smurtą bei neskaidrius rinkimus šalyje.

REKLAMA

„Panašu, kad vienu metu, tą pačią dieną, t.y. ateinantį antradienį vyks neeiliniai plenariniai posėdžiai tiek Seime, tiek ir Saeimoje, skirti priimti rezoliucijoms dėl situacijos Baltarusijoje. Mūsų Užsienio reikalų komitetas suplanavo posėdį pirmadienį – jie pateiks rezoliucijos projektą ir kitą dieną aš planuoju neeilinį posėdį“, – BNS penktadienį Panevėžyje sakė Latvijos parlamento pirmininkė Inara Mūrniecė, po susitikimo su Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu.

Anot jos, Latvija kaip ir Lietuva palaiko asmenines sankcijas už smurtą prieš protestuotojus ir rinkimų klastojimą atsakingiems Baltarusijos pareigūnams. 

REKLAMA
REKLAMA

„Akivaizdu, Latvija remia asmenines sankcijas asmenims, atsakingiems už bandymą palaužti protestus, už naudojamą jėgą prieš taikius protestuotojus, asmenims, atsakingiems už rinkimų klastojimą. Mes – už asmenines sankcijas, akivaizdu, ir mums reikia priimti bendrą poziciją Baltijos valstybėse, tarp ES valstybių, dėl Baltarusijos“, – sakė ji.    

REKLAMA

Latvijos parlamento pirmininkė pabrėžė, jog situacija Baltarusijoje greitai keičiasi, kaip ir „mūsų supratimas, kas vyksta Baltarusijoje“.

ES užsienio reikalų ministrai sprendimą dėl sankcijų gali priimti penktadienio popietę vyksiančioje videokonferencijoje.

I Mūrniecė pabrėžė, kad pozicijas dėl Baltarusijos Baltijos valstybės ir Lenkija derina tiek parlamentiniu, tiek ir prezidentų lygiu.

Lietuvos parlamentas antradienį ketina paragino nepripažinti Aliaksandro Lukašenkos legitimiu Baltarusijos vadovu. I. Murniecė sakė, kad Latvijos parlamente tokia pozicija „dar kol kas svarstoma“.

REKLAMA
REKLAMA

Saeimos vadovė taip pat sako, kad Lietuvos prezidento pasiūlytas galimas krizės įveikimo planas „kol kas nėra aptartas“ ir žada jį įvertinti.

V. Pranckietis savo ruožtu tvirtino, kad Latvijos ir Lietuvos parlamentų pozicijos turėtų būti panašios bei dėkojo Latvijos kolegei už operatyvią reakciją į kvietimą susitikti.

„Jie svarstys savo rezoliucijos formą, bet, matyt, kadangi sutinka dėl asmeninių sankcijų, dėl kitų dalykų, pagrindinis dalykas yra žmogaus teisės – jos yra svarbios. Kaip jas padėsime įgyvendinti pilietinei visuomenei Baltarusijoje, jau yra techniniai dalykai, dėl kurių turi susitarti visos valstybės“, – BNS sakė Seimo pirmininkas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų