Latvijos mokslininkai ir inžinieriai per dvi savaites trukusią ekspediciją tyrinėjo ir rekonstravo seniausią Egipte laiptuotąją faraono Džosero piramidę, praneša Latvijos spauda.
Archeologų teigimu laiptuotoji Džosero piramidė Sakaroje yra ne tik seniausia, bet ir labiausiai nuo laiko nukentėjusi Egipto piramidė. Jos vidinės rekonstrukcijos darbus Egipto vyriausybė patikėjo Latvijos bendrovės RE&RE inžinieriams.
Į Egiptą iš Rygos išvykusioje ekspedicijoje darbavosi 14 žmonių – tarp jų buvo archeologai, inžinieriai, geodezininkai ir geografai. Svarbiausia jų užduotis buvo užfiksuoti avarinės būklės galerijas ir sumažinti sarkofagams tenkančią apkrovą. Sutvirtinimai ant sarkofagų dangčių buvo įrengti daugiau nei prieš 100 metų.
Pasak RE&RE atstovų, Latvijos inžinieriai 40 metrų po žeme esančiose piramidės kamerose praleido dvi savaites. Per tą laiką jie spėjo jas sutvarkyti. Piramidės atsparumui padidinti buvo naudojamos šiuolaikinės grunto stiprinimo medžiagos. Teigiama, kad tokie darbai Egipto piramidėse buvo atliekami pirmą kartą.
Latvių inžinierių darbą gerai įvertino Egipto istorinių paminklų tarybos vadovas archeologas Zahi Hawassas. Jis latviams užsiminė apie galimybę restauruoti pagrindinę piramidės salę.
Kartu su inžinieriais Džosero piramidėje darbavosi ir Latvijos archeologai, kuriems vadovavo Bruno Deslandes. Pasak Latvijos spaudos, išanalizavę ekspedicijos metu surinktus duomenis mokslininkai bus pasiruošę paskelbti apie ne vieną atradimą.