Laikino „Brexit “ susitarimo bus siekiama „tik jei bus būtina“

Didžiosios Britanijos atsiskyrimas nuo Europos Sąjungos galėtų būti įgyvendinamas palaipsniui, bet dėl išstojimo sąlygų turėtų būti susitarta per pusantrų metų, trečiadienį sakė už „Brexit“ atsakingas ministras Davidas Davisas.

Finansų ministras Philipas Hammondas yra sakęs, kad „Brexit“ procesui sušvelninti galėtų būti „naudingas“ koks nors „pereinamasis“ susitarimas. Tačiau D.Davisas sakė, kad toks susitarimas turėtų būti tik priemonė sklandžiai taikyti galutinį susitarimą, o ne tapti esminiu derybų akcentu.

D.Davisas, vienas pagrindinių euroskeptikų, praėjusią savaitę sakė, kad „nėra realiai suinteresuotas“ kokiu nors laikinu susitarimu, o trečiadienį vienam parlamento komitetui pažymėjo, kad toks susitarimas turėtų būti sudaromas „tik jei bus būtina“.

Vyriausybė formalų išstojimo iš ES procesą ketina pradėti iki kovo pabaigos. Procesas gali trukti iki dvejų metų; per šį laiką reikės susitarti dėl Britanijos pasitraukimo ir būsimų santykių su bloku.

Tačiau Europos Komisijos vyriausiasis derybininkas Michelis Barnier anksčiau šį mėnesį sakė, kad derybos dėl „skyrybų“ sąlygų turėtų būti baigtos per pusantrų metų.

REKLAMA

D.Davisas parlamento Išstojimo iš Europos Sąjungos komitetui sakė: „Britanijos žmonės nori, kad tai būtų gana sparčiai atlikta. Barnier pasakė „18 mėnesių“ ir galvoju, kad per šį laiką visa tai pasiekiama.“

Scenarijus „be nugalėtojų“ finansų sektoriui

„Brexit“ apologetas Nigelas Farage'as yra pareiškęs, kad kalbos apie laikiną susitarimą yra vilkinimo taktika ir „didesnio nusigręžimo“ nuo pirminių išstojimo planų įrodymas.

Tačiau Lordų Rūmų ES finansinių reikalų pakomitetis ketvirtadienį perspėjo, kad finansinių paslaugų firmos galėtų palikti Londoną dar prieš „Brexit“, jeigu prasidėjus išstojimo deryboms iškart negaus garantijų dėl savo ateities.

Pakomitetis nurodė, kad bet kokiam susitarimui dėl šio sektoriaus veikimo Britanijai pasitraukus iš Bendrijos tikriausiai reikės daugiau nei dvejų metų.

Pakomitečio pirmininkė Kishwer Falkner paragino vyriausybę „susitarti dėl pereinamojo periodo, kad JK įsikūrusios finansinių paslaugų firmos nebūtų restruktūrizuotos ar perkeltos remiantis „blogiausio atvejo“ scenarijumi“.

Ji taip pat perspėjo ES lyderius, kad pastangos nubausti Britaniją už birželį įvykusiame referendume pareikštą apsisprendimą išstoti iš bloko ir pakenkti jos dominuojančiam ekonomikos sektoriui gali atsisukti prieš pačią Bendriją.

„ES firmos priklauso nuo Jungtinėje Karalystėje teikiamų paslaugų ir skausmas, sukeltas JK finansų sektoriui, bus naudingas ne ES, o Niujorkui, – sakė ji. – Mums gresia scenarijus be nugalėtojų, jei nelaimės pragmatizmas.“

Pakomitečiui buvo pateikta duomenų apie neigiamus padarinius, kurių gali sukelti teisės veikti Europos bendrojoje rinkoje neįsteigus filialo praradimas ir draudimas Britanijoje finansų įmonėms įsikūrusioms firmoms vykdyti kliringo operacijas eurais.

Galimybės vykdyti vadinamąjį eurokliringą praradimas galėtų kainuoti Britanijai iki 232 tūkst. darbo vietų, rodo analizės išvados, kurias pateikė kompanija „London Stock Exchange Group“.

Iki vasario – jokių planų

D.Davisas sakė, kad dar „yra darbo“ formuluojant vyriausybės „Brexit“ strategiją ir kad planas bus paskelbtas anksčiausiai vasarį.

REKLAMA

Ministras perspėjo, kad nauja prekybos sutartis su ES sudarymas nebus paprastas susitarimas dėl muitų tarifų ir kad svarbesnės gali būti kitos kliūtys, tokios kaip ES biurokratizmas, ypač susijusios su stipriu Britanijos paslaugų sektoriui.


Rašyti komentarą...
P
PP
2016-12-15 11:06:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai kaip vertina Tautos sprendimą referendumu,jo įgyvendinimą JK ir ES valdantieji? Kur Vakarietiškos vertybės(Tautos apsisprendimo laisvė) šioj vietoj? Tai gal referendumo reikalavimą įgyvendinti po 10 ar 100metų...?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų