Kruvinas gaujų siautėjimas: žudė ir civilius, ir policininkus

Nigerijos pietvakariniame Ofos mieste ketvirtadienį ginkluotų asmenų gaujai užpuolus du bankus ir policijos nuovadą žuvo 15 žmonių, penktadienį pranešė policija.

„Jie užpuolė policijos nuovadą ir tuo pačiu metu užpuolė du bankus“, – sakė Kvaros valstijos policijos atstovas Ajayi Okasanmi. Jis nurodė, kad per šiuos išpuolius žuvo devyni policininkai ir šeši civiliai.

Ta gauja apie 16 val. 50 min. vietos (18 val. 50 min. Lietuvos) laiku užpuolė judriame komerciniame rajone įsikūrusius du bankus ir policijos nuovadą, sakė A. Okasanmi.

„Iš visų jėgų siekiame užtikrinti, kad jie būtų areštuoti“, – sakė pareigūnas, dar pridūręs, kad kol kas neaišku, koks buvo bankų plėšikų grobis.

Šis incidentas įvyko neramiame Nigerijos vidurio regione, liūdnai pagarsėjusiame gaujų nusikaltimais ir galvijų vagystėmis. Neretai ten surengiama išpuolių ir prieš policiją.

Nigerijos prezidentas Muhammadu Buhari dislokavo saugumo pajėgas visoje šalyje, kad pažabotų smurtą didžiausioje Vakarų Afrikos ekonomikoje, neturinčioje stiprios policijos ir griežtos teisinės sistemos.

REKLAMA

Gaujų išpuoliai yra didelė Nigerijos problema. Be to, ši šalis jau beveik dešimtmetį kovoja su judėjimu „Boko Haram“, siekiančiu Nigerijos šiaurės rytuose įkurti griežtosios pakraipos islamo valstybę. Per „Boko Haram“ išpuolius ir susirėmimus su grupuotės kovotojais žuvo mažiausiai 20 tūkst. žmonių, o dar per du milijonus gyventojų buvo priversti palikti savo namus.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų