Kremlius „pametė“ Viktoro Janukovyčiaus laišką: kaltu liko miręs diplomatas?

Kremlius šiandien pareiškė, kad Rusijos prezidento administracija nėra gavusi laiškų iš buvusio Ukrainos prezidento Viktoro Janukovyčiaus su prašymu įvesti kariuomenę 2014-ųjų kovą.

„Reikalas toks, kad jokio laiško oficialiai prezidento administracijoje nebuvo. Jokio panašaus dokumento prezidento administracijoje nebuvo registruota,“ – pareiškė Rusijos prezidento atstovas Dmitrijus Peskovas.

Užklaustas, kodėl tuomet JT Saugumo Tarybos posėdyje šis kreipimasis buvo pateiktas kaip oficialus, D. Peskovas atsakė: „To aš nežinau. Aš galiu tik konstatuoti situaciją de facto ir de jure, tai yra, tai, ką jau pasakiau“.

Anksčiau informaciją, kad Rusija neigia gavusi oficialų V. Janukovyčiaus kreipimąsi dėl Rusijos kariuomenės įvedimo Ukrainoje, patvirtino Rusijos generalinė prokuratūra.

Tai, kad V. Janukovyčius kreipėsi į Rusijos prezidentas V. Putiną su prašymu įvesti kariuomenę visuomenė sužinojo būtent po JT Saugumo Tarybos posėdžio. Tuomet Rusijos atstovas JT Vitalijus Čurkinas parodė susirinkusiesiems „dokumentą“ ir pareiškė, kad jis „yra įpareigotas pranešti“, kad šį kreipimąsi „gavo Putinas“.

REKLAMA

Šiame kreipimesi tariamai V. Janukovyčius paprašė V. Putino „siekiant atstatyti teisėtą valdžią, taiką, teisėsaugą, stabilumą ir apginti gyventojus“ įvesti Rusijos kariuomenę į Ukrainą. Kreipimasis yra pasirašytas 2014-ųjų kovo 1-ąją, tuo metu V. Janukovyčius jau buvo pasprukęs į Rusiją.

V. Čurkinas, kuris, anot šio Kremliaus pareiškimo, savavališkai paskelbė tikrovės neatitinkančią informaciją, mirė Niujorke šių metų vasario 20-ąją dieną.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų