Kremlius džiūgauja dėl „tektoninių pokyčių“ Vakaruose

Pastaruoju metu Maskva mėgaujasi „kingmakerio“ – to, kuris „parenka karalių“, vaidmeniu, teigiama vokiečių politiniame apžvalginiame leidinyje „Frankfurter Rundschau“.

V. Putinas visiškai neseniai tikino, kad Rusija niekaip negali paveikti rinkimų JAV rezultatų, nes Amerika ne kokia nors „bananų respublika“, tačiau visos politinės jėgos Rusijoje jau kelias dienas aptarinėja, koks lemiamas buvo „rusų faktorius“ D. Trumpo pergalėje.

„Liberali demokratija atsidūrė krizėje“

Prokremliškas politologas Sergejus Markovas vokiečių kanclerei Angelai Merkel prognozuoja tokį patį pralaimėjimą kitą pavasarį rinkimuose į Bundestagą, kokį JAV patyrė V. Putino priešininke vadinta Hillary Clinton. „A. Merkel – viena iš pagrindinių Šaltojo karo prieš Rusiją iniciatorių. Rinkėjai – ne kvailiai, ir jie žino, kad Rusija nekelia grėsmės Europai. A. Merkel, tvirtindama atvirkščiai, pateikia save kaip melagę,“ – pareiškė S. Markovas.

Ištikimas Kremliui televizijos laidų prodiuseris ir propagandinio kanalo vadovas Vladimiras Solovjovas taip pat tiki „tektoniniais pokyčiais“ pasaulyje po „Brexit“ ir D. Trumpo triumfo. Tiesa, jis jau dešimtmetį prognozuoja JAV kolapsą ir gąsdina Vakarus apokalipse.

Nepaisant to, net ir rusų liberalų frontą atstovaujantys ekspertai tikina, kad „Vakarų liberali demokratija atsidūrė krizėje, todėl populistų pergalės atrodo logiškos“.

„Jie susirenka sau tuos rinkėjus, kurių liberalios demokratijos režimai jau seniai išstūmė iš politikos,“ – paaiškino sociologas Grigorijus Judinas. Tačiau tuo pat metu jis mano, kad V. Putiną „galima vadinti naujojo Vakarų populizmo krikštatėviu: jo sistema yra persmelkta savo pačių tautos baime, ir jis stengiasi paversti piliečius pasyviais stebėtojais“.

Austrija ir Prancūzija: gali iškilti populistai

Dar daugiau, lojalūs Kremliui rusų politologai prognozuoja pergales prezidento rinkimuose tiek Austrijoje, tiek ir Prancūzijoje dešiniųjų populistų atstovams, kurie atvirai simpatizuoja Maskvai.

Austrijoje vyks pakartotiniais prezidento rinkimai, kuriuose prieš pusmetį populistas Norbertas Hoferis tik per plauką antrajame ture pralaimėjo „žaliųjų“ atstovui Alexanderiui Van der Bellenui.

REKLAMA


Rašyti komentarą...
P
Putinas
2016-11-15 13:24:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
:-D dziugauti ar ne, bet ateina negatyvus pokyciai britanijai ir amerikai!
Atsakyti
0

Z
Zigmas
2016-11-15 15:41:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
pasirodo ne visi zmones pusprociai, ir mato ,kad bendradarbiauti zymiai naudingiau nei kariauti . kadangi amerika vasalu valstybe ir nori tik karo kitos salys mato kitaip . o kada musu politik pasikeis mastymas ??????
Atsakyti
0

R
Realistas
2016-11-15 16:39:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Merkel bus nušluota visai ne dėl sankcijų Rusijai,o dėl savo tautai užkrautų ekonominių ir ekstremistinių pabėgėlių,kurie ir naivios moterėlės anūkams siaubą kels.Tas pat liečia ir beveik visą Europą nesugebančią atskirti kur pelai o kur grūdai,liūdna dėl politikų visiško trumparegiškumo.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų