Kremliaus programišiai vien per šiuos metus bandė įsilaužti į 100 elektrinių „Juos domino veikimo principas“

Naujausioje „Symantec“, kuri specializuojasi kompiuterinio saugumo klausimais, ataskaitoje, teigiama, kad visa serija įsilaužimų į energetikos bendroves ir atomines elektrines šiais metais, buvo įvykdytos programišių grupuočių, žinomų „Dragonfly“ ir „Energetic Bear“; kurios anksčiau jau buvo siejamos su Rusija. Nuo šių metų pradžios įmonė susekė apie 100 tokių įsilaužimų, ir pusė jų buvo įvykdyta JAV, skelbia „The Daily Beast“.

Ši išvada iššaukia nerimą, nes „Dragonfly“ – viena iš kelių programišių grupuočių, kurios sugeba kontroliuoti elektros tinklų valdymo sistemas. Dviem skirtingais atvejais buvo pademonstruotas Kremliaus gebėjimas sutrikdyti sistemų veiklą sukeliant trumpą sujungimą: pirmasis įvykdytas 2015-ųjų gruodį, antrasis – po metų. Tiesa, abu kartus išpuoliai įvykdyti Ukrainoje. „Symantec“ teigimu, JAV vykdomi išpuoliai – žingsniai ta pačia kryptimi.

„Šiuo metu „Dragonfly“ rengiami išpuoliai labiau primena tyrinėjimo etapą, kurio metu puolantieji paprasčiausiai bando išgauti prieigą prie taikiniais pasirinktų organizacijų, – rašoma „Symantec“ ataskaitoje. – Kol puolimas pereis į naują lygį. Neseniai įvykdyti išpuoliai leido suteikti jiems prieigą prie sistemų, kuria gali būti pasinaudota ateities kenkėjiškų tikslų kampanijose“.

Iki šiol JAV vykę įsilaužimai buvo tam tikro pobūdžio žvalgybinė veikla – buvo ieškoma techninių diagramų, slaptažodžių, ataskaitų, šifravimo raktų – iš esmės tai buvo administracinio tinklo, kuris tiesiogiai nekontroliuoja elektros tiekimo tinklo, silpnų vietų paieška. Tik kai kuriais atvejais programišiai pateko į tinklą, kontroliuojantį elektros linijas ar stotį. Tačiau saugumo sistemų ekspertus labiausiai neramina tai, kad tokiais atvejais nebuvo skubama nieko daryti ar sprukti.

„Išpuoliai, kurių metu pašaliniams asmenims pavyko patekti į elektros stoties valdymo sistemą, buvo patys baisiausi, – pasakojo vienas iš „Symantec“ vadovų Vikramas Thakuras. – Mes stebėjome, kaip jie patekdavo į valdymo sistemas ir skubiai darydavo ekrano atvaizdus. Kai kuriuose buvo žemėlapiai, kur ir kas yra pajungta“.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų