REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusų laikinai okupuotame Mariupolyje susidarė kritinė padėtis. Miesto ligoninės perpildytos, o morgai nebespėja priimti mirusiųjų kūnų.

Rusų laikinai okupuotame Mariupolyje susidarė kritinė padėtis. Miesto ligoninės perpildytos, o morgai nebespėja priimti mirusiųjų kūnų.

REKLAMA

Apie tai pasakoja miesto taryba, rašo „Ukrinform“.

„Okupuotame Mariupolyje ligoninės perpildytos. Jie (rusai – red. past.) atsisako hospitalizuoti žmones. O morgai neturi laiko paimti mirusiųjų kūnų“, – teigia taryba.

Anot vietos valdžios, tokią informaciją perduoda mieste likę gyventojai. Taryba sulaukė vienos Mariupolio gyventojos, kurios tėvas mirė per stačiatikių Kalėdas, liudijimo.

Pasak moters, jos tėvą ištiko insultas, tačiau į ligoninę jis nepateko, nes joje nebuvo vietos.

„Jie paliko jį namuose. Taip sakant, jie nieko nedarė, tik išrašė keletą tablečių. Sausio 7 d. jis mirė. Į morgą jis buvo nuvežtas tik 8 d. penktą valandą vakaro. Paklausiau tetos, kodėl, o ji atsakė, kad savaitgalį buvo daug mirusių žmonių ir morgas nespėjo jų paimti“, – cituojama moteris.

REKLAMA
REKLAMA

Mariupolį rusai apgulė dar pačioje karo pradžioje. Mūšiai dėl uostamiesčio tęsėsi iki gegužės 20 d., kai Rusija į nelaisvę paėmė paskutiniuosius miesto gynėjus, saugojusius „Azovstal“ plieno gamyklą.

REKLAMA

Apgulties metu rusai sugriovė didžiąją dalį miesto, anot Ukrainos, Mariupolis atsidūrė ties humanitarinės katastrofos riba. Skelbiama, kad šiuo metu Mariupolyje yra likę apie 100 tūkst. gyventojų, didelė dalis jų neturi kur gyventi ir glaudžiasi griuvėsiuose, pastatų rūsiuose ar palapinėse.

Mieste taip pat trūksta maisto, yra susidariusios antisanitarinės sąlygos, mieste yra išaugusi pavojingų užkrečiamųjų ligų protrūkių rizika.

Anot Mariupolio miesto tarybos, rusai toliau tęsia gyventojų genocidą, žmonės neturi sąlygų gydytis, todėl miršta.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų