Kodėl visada reikia nuleisti klozeto dangtį: štai kas nutinka nuleidus vandenį

Serijoje šokiruojančių nuotraukų užfiksuota, kas iš tiesų nutinka, kai klozete vanduo nuleidžiamas neuždarius dangčio. Valymo priemonių gamintojas „Harpic“ naudodamas ypatingas itin greitas vaizdo kameras parodė, kaip nuleidus vandenį į orą lyg fejerverkai išsiveržia šimtai vandens lašelių.

5

Šie šokiruojantys vaizdai prisideda prie pastaruoju metu pasigirdusių raginimų nuleidžiant vandenį tualete uždaryti klozeto dangtį. Liepos mėnesį vienas tyrimas parodė, kad koronaviruso dalelės nuleidus vandenį tualete pakyla į orą iki metro aukščio.

2000 britų apklausa atskleidė, kad 55 procentai suaugusiųjų neuždaro klozeto dangčio, nuleisdami vandenį, nepaisant to, kad 72 procentai teigė, kad dabar higiena rūpinasi labiau, nei kada nors anksčiau gyvenime.

(5 nuotr.)
FOTOGALERIJA. kas nutinka nuleidus vandenį tualete

Po kontakto su kenksmingais patogenais klozeto vanduo lieka užterštas iki keleto vandens nuleidimų. Koronavirusas yra labai atsparus ir gali išgyventi kelionę žmogaus virškinamuoju traktu. Net ir keletui savaičių praėjus po simptomų išnykimo, jo vis dar dažnai randama išmatose.

„Harpic“ tyrimų ir plėtros departamento atstovė sakė: „Dar niekada nebuvo svarbiau labai atidžiai rūpintis higiena namuose – nors su mikrobų sklaida susiję pavojai baugūs, švarą palaikyti visai nesunku. Higienos ekspertai „Harpic“ yra pasirengę visiems padėti namuose išlikti saugiems.

Tikimės, kad nauja mūsų kampanija „Nuleisk dangtį“ padės įkvėpti žmones imtis nesudėtingų savo higienos įpročių pakeitimų, kurie teiks ilgalaikę naudą visai bendruomenei.“

Tualete nuleisto vandens į orą pakeliami lašeliai gali patekti į viršutinius kvėpavimo takus ir sukelti infekciją.

Jei žmogus paliečia tualete nuleisto vandens užterštą paviršių, o tada – nosį ar burną, tai taip pat gali sukelti infekciją.

Paklausti, kodėl nuleisdami vandenį neuždaro tualeto dangčio, dauguma respondentų kaip pagrindines priežastis įvardino nežinojimą, kad tai gali būti pavojinga (47 procentai), baimę paliesti dangtį (24 procentai) ir bendrą užmaršumą (15 procentų).

REKLAMA

Tačiau pati didžiausia dalis respondentų, net 95 procentai iš 2000 žmonių, pripažino, kad sužinoję apie to keliamą pavojų tualeto dangtį nuo šiol uždarinės.

„Harpic“ užsakytas tyrimas atskleidė, kad žmonės jau imasi papildomų apsaugos priemonių ir stengiasi gyventi švariau. Jie dažniau valo klozetą (49 procentai), kruopščiai valo visą vonios kambarį (45) ir šluosto grindis (44 procentai) – tai trys pagrindiniai darbai, kuriuos dauguma per pastaruosius šešis mėnesius daro dažniau. 

Anksčiau atliktas tyrimas parodė, kad SARS-CoV-2, COVID-19 sukeliantis virusas, gali plisti per išmatas. Birželio mėnesį „The Lancet“ publikuotas tyrimas identifikavo viruso daleles COVID-19 sergančių pacientų ekskrementuose net ir praėjus 5 savaitėms po neigiamo testo. Šios viruso dalelės vis dar buvo gyvybingos ir patekusios į žmogaus burną galėjo jį užkrėsti. Nepaisant to, dauguma žmonių buvo girdėję apie kitus užsikrėtimo virusu būdus, bet ne apie užsikrėtimą per išmatas.


Rašyti komentarą...
L
Luoaz
2020-11-21 10:07:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gražiai atrodo, kaip petarodos.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų