Kinija ragina Japoniją nebekurstyti įtampos Pietų Kinijos jūroje

Kinijos gynybos ministerija paneigė Japonijos kaltinimus, kad Kinijos laivai praeitą mėnesį į Japonijos laivus buvo dukart nutaikę kovinius radarus, skelbia BBC.

Anksčiau šią savaitę Japonija skelbė, kad Kinijos laivas į Japonijos karinio jūrų laivyno laivą sausio 30 dieną prie ginčytinos priklausomybės salų Pietų Kinijos jūroje nukreipė radarą, kuris paprastai naudojamas padėti raketoms sėkmingai pasiekti taikinį. Japonijos gynybos ministras teigė, kad sausio 19 dieną Kinijos laivas panašiu radaru nusitaikė į Japonijos sraigtasparnį. Kinijos gynybos ministerija tvirtina, kad Japonijos teiginiai "neatitinka faktų" ir, kad Kinijos laivas nė karto nenaudojo kovinio radaro. Anot ministerijos, Kinijos laivas įprastu būdu stebėjo Japonijos laivą. Kinija paragino Japoniją "nebekurstyti įtampos Pietų Kinijos jūroje".

Japonijos užsienio reikalų ministras šį Kinijos paaiškinimą atmetė ir teigė, kad jis visiškai atitinka faktų.

Pastaraisiais mėnesiais paaštrėjo ilgai besitęsiantis Japonijos ir Kinijos ginčas dėl salų, kurios Japonijoje vadinamos Senkaku, o Kinijoje - Diaoju salomis. Salas, į kurias pretenzijas reiškia ir Taivanas, valdo Japonija.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų