• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kinija nutraukia karantiną užsienio keliautojams

Su smarkiai išaugusiu COVID-19 atvejų skaičiumi kovojanti Kinija sekmadienį panaikino karantino reikalavimus atvykstantiems keliautojams, taip nutraukdama beveik trejus metus trukusią izoliaciją.

Su smarkiai išaugusiu COVID-19 atvejų skaičiumi kovojanti Kinija sekmadienį panaikino karantino reikalavimus atvykstantiems keliautojams, taip nutraukdama beveik trejus metus trukusią izoliaciją.

REKLAMA

Pirmieji atvykę žmonės išreiškė palengvėjimą, kad jiems nebereikės patirti varginančių karantino procedūrų, kurios buvo įprastos „nulinio COVID“ Kinijoje.

Tuo metu Honkonge, kurio siena su žemynine Kinija buvo vėl atidaryta po kelerius metus trukusio uždarymo, per ateinančias aštuonias savaites į šiaurę ketino keliauti daugiau kaip 400 tūkst. žmonių.

Praėjusį mėnesį Pekinas pradėjo dramatiškai atsisakyti savo griežtos „nulinio COVID“ strategijos, pagal kurią buvo pasitelkiamas privalomas karantinas ir uždarymai, už kurių pažeidimus grėsė bausmės.

Ši politika antrai pagal dydį pasaulio ekonomikai turėjo didžiulį poveikį ir sukėlė visuomenės pasipiktinimą, prieš pat jos sušvelninimą išprovokavusį protestų bangą visoje šalyje.

REKLAMA
REKLAMA

Šanchajaus Pudongo tarptautiniame oro uoste moteris, vardu Pang, sekmadienį naujienų agentūrai AFP sakė, kad yra sujaudinta keliavimo palengvinimo.

REKLAMA

„Manau, kad labai gerai, jog politika dabar pasikeitė, tai tikrai humaniška“, – sakė ji AFP.

„Manau, kad tai būtinas žingsnis. COVID jau normalizavosi ir po šios kliūties viskas bus sklandu“, – pridūrė ji.

Paskatino imtis kontrolės priemonių

Praėjusį mėnesį pareigūnams paskelbus, kad karantinas bus panaikintas, šios Rytų Azijos valstybės gyventojai suskubo planuoti keliones į užsienį, todėl populiariose kelionių interneto svetainėse padaugėjo užklausų.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau tikėtinas lankytojų antplūdis iš daugiausiai gyventojų pasaulyje turinčios valstybės, kovojančios su didžiausiu visų laikų šio viruso protrūkiu, paskatino daugiau nei tuziną šalių keliautojams iš Kinijos įvesti privalomą COVID testavimą.

Nepaisant to, kad Pekinas ir toliau plačiai riboja užsienio turistų bei studentų atvykimą į šalį, jis pavadino kitų valstybių nustatytus kelionių apribojimus „nepriimtinais“, 

Prognozuojama, kad COVID-19 protrūkis Kinijoje dar labiau sustiprės, nes šį mėnesį vyks Naujųjų Mėnulio metų šventė, per kurią, kaip tikimasi, milijonai žmonių iš smarkiai nukentėjusių didmiesčių keliaus į kaimo vietoves aplankyti pažeidžiamų vyresnio amžiaus giminaičių.

Be to, Pekinas stojo į kovą su savo chaotiško kelio iš „nulinio COVID“ politikos kritikais – kiniškas „Twitter“ platformos atitikmuo „Weibo“ pranešė, kad neseniai uždraudė 1 120 paskyrų už „nusikaltimus prieš ekspertus ir mokslininkus“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų