REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
38
Kemerovo tragedija: nerandama atsakymo, kodėl nesuveikė sirena (nuotr. Gamintojo)

Kemerovo tragedija: nerandama atsakymo, kodėl nesuveikė sirena

Artimieji suskaičiavo 41 žuvusį vaiką

Vakarų Sibiro mieste Kemerove esančiame prekybos centre „Žiemos vyšnia“, kur sekmadienį per gaisrą žuvo 64 žmonės, neveikė signalizacija, darbuotojai pabėgo, o kas užrakino kino teatro salių duris – neaišku.

38

Vakarų Sibiro mieste Kemerove esančiame prekybos centre „Žiemos vyšnia“, kur sekmadienį per gaisrą žuvo 64 žmonės, neveikė signalizacija, darbuotojai pabėgo, o kas užrakino kino teatro salių duris – neaišku.

REKLAMA

Antradienį, kovo 27-ąją, taip pat įvyko ir nepatenkintų valdžios veiksmais gyventojų mitingas. Jo metu taip pat buvo sudaryti nukentėjusiųjų sąrašai, paaiškėjo, kad gaisro metu žuvo 41 vaikas. Bendras žuvusiųjų skaičius nesikeičia – atsiliepė 64 žmonių artimieji.

Signalizacija neveikė

Priešgaisrinė signalizacija neveikė nuo kovo 19 dienos, bet jos niekas netaisė, sakė Rusijos tyrimų komiteto pirmininkas Aleksandras Bastrykinas.

Tai jis pranešė Rusijos prezidento Vladimiro Putino Kemerove surengtame pasitarime dėl gaisro padarinių likvidavimo. „Nuo (kovo) 19 dienos jų signalizacija neveikė, bet niekas tuo neužsiėmė“, – sakė A. Bastrykinas.

REKLAMA
REKLAMA

Pareigūnas taip pat nurodė, kad prekybos centro apsaugininkas kilus gaisrui neįjungė įspėjimo sistemos, kuri, kitaip nei priešgaisrinė signalizacija, veikė. „Negalime pateikti protingo paaiškinimo, kažkoks neparengtas žmogus“, – pridūrė A. Bastrykinas.

REKLAMA

Jis pridūrė, kad Kemerovo prekybos centro administracijos atstovai įsiplieskus gaisrui pabėgo palikę vaikus, dalis kurių liko užrakinti kino salėse.

„Didžioji dalis personalo pabėgo palikę likimo valiai vaikus ir jų tėvus. Darbuotojai, kurie turėjo būti atsakingi už saugumą, evakuacijos organizavimą, išsilakstė patys pirmi“, – sakė A. Bastrykinas. „Tarp aukų praktiškai nėra prekybos centro darbuotojų“, – pridūrė Tyrimų komiteto vadovas.

Pasak jo, tyrėjai kol kas nenustatė, kas iš administracijos buvo atsakingas už tvarkos tame kambaryje, kur įsiplieskė gaisras, užtikrinimą, „kas uždarė, kodėl bilietų kontrolieriai uždarė duris“.

REKLAMA
REKLAMA

Apsaugos darbuotojai praneša apie garsų pokštelėjimą

Taip pat buvo apklaustas prekybos centro apsaugos vadas Jevgenijus Gumirovas, jo parodymų detales pateikė „mk.ru“.

J. Gumirovas teisėsaugininkams papasakojo, kad prekybos centre dirba nuo pat jo atidarymo dienos. Prekybos centrą saugojo keturių apsaugos darbuotojų pamaina: trys dirbo nuo pat centro atidarymo (pamainos vyresnysis sėdėjo tarnybinėse patalpose pirmajame aukšte, kitas patruliavo antrajame ir trečiajame aukštuose, dar vienas buvo ketvirtajame), o ketvirtasis apsauginis ateidavo 18.30, nes iki šio laiko žmonių nebuvo taip daug.

Pasak apsauginio, priekaištų prekybos centro vadovybė dėl jų darbo nebuvo. Priešingai, prieš naujuosius jiems už gerą tarnybą buvo įteikta padėka už gerą darbą. Tačiau tyrėjai išsiaiškino, kad prieš pat tragediją, kovo 23-ąją, apsaugos tarnyba į savo el. paštą iš „Zimniaja višnia“ gavo laišką apie vienašalį darbo sutarties nutraukimą. Jokių argumentų pateikta nebuvo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tragedijos metu trys apsauginiai buvo savo vietose. Tarnybinėse patalpose 16.03 suveikė signalas, kad patalpose įsiplieskė gaisras. Tačiau bendras prekybos centro lankytojų perspėjimo signalas nesuveikė.

Ugnies epicentras – ketvirtajame aukšte vaikų poilsio ir žaidimų aikštelėje „Kruča“. Vėliau, apsaugos vado teigimu, 16.05 pamainos vyresnysis Sergejus Antiušinas paskambino jam telefonu ir pranešė apie įvykį. Apsauginis ketvirtajame aukšte nuėjo tikrinti pranešimo, o tuomet, pasak J. Gumirovo ir jo pavaldinio, apie 16.07 pasigirdo garsus pokštelėjimas ir pastate dingo elektra.

Apsauginis iš ketvirtojo aukšto racija patvirtino, kad vaikų centre ir sektoriuje šalia kino teatro, matyti daug dūmų.

REKLAMA

Nepaisant šių pasiaiškinimų, Rusijos centrinis tyrimų komitetas svarsto galimybę suimti apsaugos vyresnįjį, nes jis galimai galėjo atjungti lankytojų perspėjimo sistemą. Manoma, kad apsauginis galėjo palaikyti sistemos pranešimą apie gaisrą gedimu ir atjungti sireną.

Prekybos centras taip pat susidūrė ir su paauglių siautėjimu. Iš apsaugos apskaitos žurnalo matyti, kad dažnai buvo kviečiama policija, nepilnamečių reikalų inspektoriai. „Pereinamas kiemas! Jaunuoliai vaikščiojo krūvomis. Alkoholį vartojo. Mūsų darbuotojai neturi teisės išvaryti lankytojų, todėl apsauginiai kviesdavo nepilnamečių reikalų inspektorius.

Mūsų organizacija yra sudariusi sutartį dėl bendradarbiavimo su policija. Zavodzkoj rajono teisėsaugininkai visada atsiliepia į mūsų iškvietimus, sudaro vietoje protokolus, ypač agresyvius sulaiko. O Bogdanova (prekybos centro direktorė), kuomet aš atkreipdavau dėmesį į šią problemą, visuomet kartojo, kad tai potencialūs klientai, ir prašė neliesti paauglių, nes nuo to tiesiogiai priklauso prekybos centro pajamos“, – aiškino apklausos metu J. Gumirovas.

REKLAMA

Maža to, jo teigimu, nuolat savaime atsijungdavo priešgaisrinės ir apsaugos signalizacijos. Ir priešingai, dažnai suveikdavo be jokios priežasties – saunoje ar netoli kino teatro, kur kepami spragėsiai.

Tą dieną vaikų švenčių salėje buvo rengiama šventė – ruošiami stalai ir uždegtos žvakės.

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų