Praėjusią savaitę eilinį kartą pasižymėjo amerikiečių teisėsaugos organai, tik šį kartą į kalėjimą buvo nusiųsti du piratinės grupės IMAGiNE atstovai, kuriems pateikti kaltinimai kino filmus neteisėtai įrašinėjus kino teatrų salėse.

Teisminėje byloje, kurią Vakarų žiniasklaida jau praminė „procesu apie juodą kojinę“, dalyvavo 57 metų Willie Lambertas (turėsiantis už grotų praleisti 30 mėnesių bei sumokėti 450 tūkst. JAV dolerių) ir 28 metų Seanas Loveday;us (belangėje praleisiantis 23 mėnesius, kartu turėsiantis sumokėti 7,5 tūkt. dolerių baudą). Dar du grupės IMAGiNE nariai, Jeramiah Perkinsas ir Gregory's Cherwonik, laukia nuosprendžio.

Piratų grupės veikla buvo gana paprasta: įrašyti kino teatre kokį nors kino filmą ir išplatinti jį internete per torrent tinklus. Prasikaltusieji garso įrašymui naudojo FM srautą ir infraraudonuosius imtuvus, tuo tarpu vaizdo įrašymui buvo naudojamos įprastos filmavimo kameros (su visomis dėl to kylančiomis pasekmėmis, jei kalbėtume apie vaizdo kokybę). Vėliau viskas būdavo redaguojama ir išplatinama piratiniuose puslapiuose bei P2P tinkluose su grupės „prekiniu ženklu“ IMAGiNE.

2009 – 2011 m. laikotarpiu IMAGiNE nariai įrašė 20 filmų, tarp kurių buvo tokie hitai, kaip „Avatar“ ir „Iron Man 2“, o jų platinimas buvo vykdomas per tokius portalus, kaip unleashthe.net, kurie būdavo talpinami Prancūzijos, Kanados ir JAV serveriuose. Prokurorų nuomone, atskiro dėmesio nusipelnė ir tai, jog prasikaltusieji atitinkamuose puslapiuose ir forumuose pateikdavo „ekspertų patarimus“, iš kurių vienas ir tapo bylos „pravarde“ – kino teatruose vaizdo kameras buvo rekomenduojama naudoti įdėjus į „juodas kojines, prieš tai padarius ertmę kameros linzei“.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų