Kas yra mokytoją Paryžiuje nužudęs rusas? Jis Prancūzijoje ieškojo prieglobsčio

Susidorojęs su mokyklos istorijos mokytoju Paryžiuje 18-metis Abdoullakh Anzorovas vis dėlto buvo susijęs su teroristais – bendravo su mažiausiai vienu islamistu iš Sirijos, skelbia vietos žiniasklaida.

Mažiausiai dvi dienas, rugsėjo 12-14 dienomis, jaunuolis rusų kalba susirašinėjo su numanomu teroristu, tuo metu buvusiu Idlibo provincijoje, ir klausinėjo jo, kaip nuvykti į kitą šalį, kurioje galėtų „kautis“. 

Artimųjų duomenimis, A. Anzorovas nuo praėjusio pavasario pradėjo simpatizuoti radikalioms idėjoms: jis pradėjo daug atsakingiau melstis penktadieniais ir žiūrėti ekstremistinių pažiūrų pamokslininkų mokymus. A. Anzorovo tėvai taip pat įtaria, kad jis radikalizavosi, bendraudamas su draugais sporto klube, kurie tariamai ir padėjo jam įsigyti ginklą.

A. Anzorovo bičiuliai viską neigia ir tvirtina, kad patys atkreipė dėmesį į jaunuolio radikalizaciją pastaraisiais mėnesiais: jis pradėjo laikytis visų griežtų ribojimų ir siuntinėti aplinkiniams priminimus laikytis reguliarių maldų būtinybės. Taip pat žinoma, kad jis savo telefono ekrane užsidėjo ISIS grupuotės vėliavą. 

Anksčiau jau buvo skelbta, kad A. Anzorovas po susidorojimo su mokytoju pats paviešino vaizdo įrašą ir fotografijas socialiniuose tinkluose. Spėjo pasidalinti ir su ISIS šalininkų kanalo „Telegram“ tinkle bendruomene. 

„Le Parisien“ rašoma, kad jo įseserė galėjo 2014-aisiais išvykti į Sirija, kur tariamai prisijungė prie ISIS smogikų. Jos atžvilgiu buvo pradėtas antiteroristinis tyrimas. 

Papirko paauglius, kad gautų informacijos

Pagrindinė tyrimo versija yra ta, kad A. Anzorovas užpuolė mokytoją Samuolį Paty, pamatęs pasipiktinusio tėvo vaizdo įrašą internete. Jame vienos iš moksleivių tėvas smerkė mokytoją dėl to, kad šis vaikams parodė pranašo Mahometo karikatūrą. Vaizdo įraše buvo atskleista, kurioje mokymo įstaigoje tai įvyko. 

Čečėnų kilmės rusų migrantas savo įraše „Twitter“ kreipėsi į Prancūzijos prezidentas Emmanuelį Macroną, pareikšdamas, kad „įvykdė egzekuciją mokytojui, kuris išdrįso pažeminti pranašą Mahometą“. 

REKLAMA

„Figaro“ rašoma, kad A. Anzorovas dviem 14 ir 15 metų paaugliams pasiūlė 300-350 eurų už duomenis apie mokytoją. Jis aiškino, kad nori „priversti mokytoją atsiprašyti“ dėl pranašo Mahometo karikatūros rodymo, o taip pat „pažeminti ir sumušti“. Skelbiama, kad paaugliai taip pat buvo sulaikyti dėl bendradarbiavimo nusikaltime. 

Baudžiamojoje byloje dėl mokytojo nužudymo buvo sulaikyti keturi asmenys. Tai artimi teroristo pažįstami, tarp kurių yra jaunuolio giminių. Yra žinoma, kad A. Anzorovas turėjo pabėgėlio statusą Prancūzijoje – paskutinį sykį atnaujintą 2020-ųjų kovo 4-ąją.

Prancūzijos prezidento nuomone, istorijos mokytojo nužudymą galima vadinti teroro išpuoliu. Jo teigimu, pedagogas žuvo dėl to, kad „mokė vaikus žodžio laisvės, laisvės tikėti ar netikėti“. 

Žmogžudystė buvo įvykdyta spalio 16-ąją Paryžiaus priemiestyje. Žudikas patykojo mokytojo šalia koledžo, nužudė jį ir nupjovė jam galvą. Policija netrukus A. Anzorovą nušovė. Pasirodo, kad žmogžudys yra Maskvoje gimęs 18-metis, kuris būdamas 6-erių kartu su šeima atvyko į Prancūziją, kur gavo pabėgėlio statusą.

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas antradienį pareiškė, kad bus „stiprinami veiksmai“ kovojant su islamistiniu ekstremizmu.


Rašyti komentarą...
K
Kindziulis
2020-10-23 16:31:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Prancuzija jau tikrai savyje jokiu kiausu neuzciuops. Jie yra Europos geda.
Atsakyti
0

S
Sasajos
2020-10-23 16:29:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kurie isileidzia rusijos piliecius, tai yra logiskas atpildas. Klausimas - kam ta darete?
Atsakyti
-1

g
genetikas
2020-10-23 16:13:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kam reikia priglausti visokius?
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (13)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų