Kas tie žmonės įsiveržę į Kapitolijų? Minioje buvo ir Lietuvos trispalvė

Jie daužė langus, grūmėsi su policija ir įsiveržę į Amerikos demokratijos lopšį laužė duris, vertė stalus, laimingi fotografavosi ir net bandė skambinti prezidentui Donaldui Trumpui iš Atstovų Rūmų pirmininkės kabineto. Minioje prie Kapitolijaus plevėsavo ir Lietuvos trispalvė.

Po maištu virtusio protesto Kapitolijuje, Vašingtono policija ir FTB pradėjo rinkti informaciją apie pagrindinius rūmų šturmo dalyvius ir jų vedlius, kad galėtų patraukti juos atsakomybėn.

Ir panašu, kad šį kartą teisėsauga gali džiaugtis tuo, kad dauguma Trumpo rėmėjų nedėvėjo kaukių. O prie to dar patys aktyviai filmavo ar net gyvai transliavo šturmą, tad pasaulis ir teisėsauga juos pamatė visame gražume.

(152 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Neramumai Vašingtone

Neabejotinai ryškiausia Kapitolijaus šturmo persona ar personažu tapo Amerikos vėliavą prie ieties prisirišęs vyras kailine kepure su ragais. 

Šio veikėjo vardas – Jake Angeli. Amerikos sąmokslo teorijų gerbėjams jis puikiai žinomas ir vadinamas Q‘Anon šamanu. Kas tas „Q“ ir jo sekėjai vyras išsamiai aiškino netrukus po Amerikos prezidento rinkimų lapkritį, per protestą, kai jau aiškėjo, kad Donaldas Trumpas pralaimi:

„Jei nežinote, kas yra Q – tai yra JAV aukščiausio kariuomenės ir žvalgybos lygio asmenys, kurie mūsų respublikos patriotams nutekina itin slaptą informaciją, kad galėtume atkovoti savo šalį iš komunistų ir globalistų. Nes jie infiltravo mūsų vyriausybę…“

O Donaldas Trumpas „Q“ sekėjams – tikras išganymas. Jie tiki, kad Trumpas kovoja prieš šalies elitą kontroliuojančią pedofilijos ir prekybos žmonėmis irštvą:

„Dabar Žemėje yra daugiau vergų nei bet kada istorijoje. 20-25 mln. vergų: vyrų, moterų ir vaikų. Ir dažniausiai tai sekso vergai. Ir jie laikomi narvuose. Ir mes turime tai sustabdyti…“

Internautai vieną po kito Kapitolijaus šturmo vaizduose atpažįsta ir žinomus neonacių aktyvistus ir baltųjų viršenybės šalininkus. Tarp jų ir Trumpą remiančios kraštutinių dešiniųjų, neofašistinės grupuotės „Proud Boys“ nariai. Kapitolijaus koridoriais žingsniavo ir fotografavosi ir vienas jų įkūrėjų Nick‘as Ochs‘as.

REKLAMA

Kitas veikėjas – neonacis Tim‘as Gionet‘as, anti-semitinių konspiracinių teorijų šalininkas, vaizdo tinklaraštininkas, turintis beveik 200 tūkst. sekėjų internete ir geriau žinomas pseudonimu „Baked Alaska“, išvertus – „Kepta Aliaska“.

Jis visą Kapitolijaus šturmą transliavo gyvai. Su bendraminčiais pramogavo ir Atstovų Rūmų pirmininkės Nancy Pelosi kabinete:

„Paskambinkime Trumpui! Biče, pasakykime Trumpui: kaip sekasi? Tik pasakyk, kad mes jį mylim. Mes tave mylime, brol. Jis apsidžiaugs! Mes kovojame už Trumpą.“

Nancy Pelosi darbo vietoje kojas ant stalo užkėlęs pozavo ir Richardas Barnett‘as, pravarde „Bigo“. 60-metis buvęs ugniagesys, aktyviai kovojantis už teises į ginklus. Nuo pirmininkės darbastalio pasisavino ir laišką:

„Ir palikau jai raštelį: „Nancy, „Bigo“ buvo čia, tu kale!“

Kapitolijaus šturmą transliuoti sugalvojo ir šis vyras. Vėliau paaiškėjo, kad tai politikas! Respublikonas iš Vakarų Virdžinijos Derrick‘as Evans‘as. Įdomu, kaip tai paveiks jo karjerą.

Bet vyro karjera jau tikrai baigta, bent jau dabartinėje darbovietėje. Jaunas vyras pamiršo šturmo metu paslėpti savo darbo pažymėjimą – kompanija „Navistas Direct Marketing“ netrukus paskelbė jį atleidusi.

Panašu, kad į Kapitolijų prasiveržusi minia – išties spalvinga. Internete didelio dėmesio sulaukė ir interviu su Elžbieta Koch ir Tenesio valstijos.

Internautai pastebėję rankšluostyje gelsvą objektą, kuriuo moteris vis patrina akis, išmąstė teoriją, kad tai svogūnas, kuriuo ji trina akis ir apsimeta policijos auka.

O prieš Kapitolijaus šturmą vykusio protesto metu minioje plevėsavo daug įvairios, kraštutinių, sukarintų grupuočių, sąmokslininkų simbolių. Taip pat ir konfederatų, ir įvairių šalių – tarkime Indijos ar net Lietuvos vėliavos.


Rašyti komentarą...
L
Li lau
2021-01-08 23:30:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jai norėsiu pakenkti bet kuriai s
Šaliai pasirinksiu jos vėliava ir nebūtina būti iš tos šalies
Išsiųsta
Atsakyti
0

V
Vat
2021-01-09 08:50:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai kokios pastangos sužinot kas nešė ir Lietuvos trispalvę? Manau ,kad Amerikos teisėsauga veikia ,o organizatoriai ir kaltininkai , kur prieita iki žmonių žudynių bus objektyviai nubausti.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų