naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Praėjusią savaitę visą pasaulį sukrėtė skaudi žinia – eidama 97-uosius metus, mirė karalienė Elžbieta II-oji. Visą savo gyvenimą paskyrusi tarnybai, Didžiosios Britanijos žmonėms ji tapo tikru pasididžiavimo simboliu.

Praėjusią savaitę visą pasaulį sukrėtė skaudi žinia – eidama 97-uosius metus, mirė karalienė Elžbieta II-oji. Visą savo gyvenimą paskyrusi tarnybai, Didžiosios Britanijos žmonėms ji tapo tikru pasididžiavimo simboliu.

REKLAMA

Tačiau iš tiesų kiekvienu jos žingsniu ir karališko gyvenimo subtilybėmis domėjosi ne vien britai – karalienę buvo pamilęs visas pasaulis. Šį sekmadienį TV3 televizija pakvietė tuo įsitikinti ir dar kartą, dokumentiniame filme apie nepaprastą karalienės gyvenimą „Karalienė Elžbieta II-oji“.

Juosta pakvietė iš arčiau susipažinti su monarchės gyvenimu – nuo pat gimimo iki paskutiniųjų jos dienų. Taip pat retam kam žinomomis Elžbietos gyvenimo detalėmis su žiūrovais dalinosi ir svarbią žymę jos gyvenime palikę žmonės.

Jie ne tik pasakojo apie Elžbietos vaikystę, viską aukštyn kojomis apvertusį karalienės titulą, darbą be atostogų ir meilę princui Filipui, bet ir atskleidė tai, kokia ji būdavo tuomet, kai niekas kitas nematydavo.

REKLAMA

Nepažino tėvų

Elžbieta Aleksandra Marija buvo karaliau Jurgio V anūkė, bet niekas nemanė, kad ji taps karalienė. Kai Elžbietai buvo vos aštuoni mėnesiai, jos tėvai – Jorko kunigaikštis ir kunigaikštienė – išvyko į turą po Australiją. Jų nebuvo pusmetį ir jie praleido pirmąjį dukros gimtadienį.

REKLAMA

Kai mažoji Elžbieta vėl susitiko su tėvais, jų net nepažino. Ji buvo prisirišusi prie griežtų senelių – Jurgio V ir karalienės Marijos. Ji labai anksti išmoko būti savarankiška, kitaip ir nemokėjo. Karalius Jurgis labai mylėjo mažąją Elžbietą, ją sodindavo ant pečių, leisdavo tampyti už ausų., mažoji jį vadindavo „seneliu Anglija“.

Kartu su mažąja seserimi Margaret ir tėvais ji gyveno name, per parką nuo Bekingemo rūmų. Vaikystę mažoji Lilibet praleido su aukštuomene, tačiau ji taip pat buvo ir įprasta, niekuo neišsiskirianti nuo kitų vaikų. Tokios „normalios“ vaikystės negalėjo turėti joks karališkosios šeimos vaikas.

REKLAMA

Lilibet pasitikėjo tik tais, kuriuos labai gerai pažinojo. Ji dažnai žaisdavo su metais vyresne pussesere Margaret, mergaitės išliko artimos iki jos mirties.

Mažosios Lilibet mama buvo labai atsidavusi pareigai, tikriausiai todėl, karalienė dukrą išmokė daugiau ne žodžiais, o savo pačios rodomu pavyzdžiu.

Netikėta karaliaus mirtis

Šeima gyveno įprastą gyvenimą, kol visko nesujaukė karaliaus Jurgio V mirtis. Ji buvo netikėta visam pasauliui. Vos devynerių Elžbieta net nenutuokė, kas jos laukė. 

REKLAMA
REKLAMA

Lilibet dėdė tapo karaliumi Edvardu VIII, kuris valdė vos dešimt mėnesių ir galiausiai sosto atsisakė dėl meilės išsiskyrusiai amerikietei Wallis Simpson.  

Tuomet viskas ir pasikeitė, princesės Elizabeth tėvas tapo karaliumi Jurgiu VI ir nulėmė mergaitės likimą.

Blogiausia dalis ta, kad princesei teko palikti mylimus vaikystės namus ir persikelti į Bekingemo rūmus, kurie nebuvo jiems labai mieli. Rūmai nebuvo panašūs į jaukius namus, tai buvo didžiulės organizacijos būstinė. 

REKLAMA

Niekas nebūtų pagalvojęs, kad būtent ji taps karaliene, o tuo labiau – ilgiausiai valdžiusia Didžiosios Britanijos monarche. Tiesa, Elžbietos tėvą daugelis bandė įtikinti kitaip. Geras karaliaus draugas tuomet jam netgi pasiūlė pagalvoti apie dar vieną vaiką – galbūt šįkart jiems su žmona pavyks susilaukti sūnaus?

„Jokiu būdu. Stebėjau savo vyresnę dukterį ir joje matau tas pačias savybes, kokiomis pasižymėjo karalienė Viktorija. Ji bus nuostabi monarchė“, – tąkart atsakė karalienės tėvas Jurgis VI, o dabar visas pasaulis galėtų sutikti, kad šie jo žodžiai tapo pranašiški.

REKLAMA

Elžbieta II-oji sostą užėmė būdama vos 25 metų ir savo titulą priėmė kaip likimą – niekuomet negalvojo, kad turi galimybę rinktis gyventi kitaip. Kaip atskleidė dokumentinis filmas, daugelis tuo metu buvo įsitikinęs, jog ji nebus tinkama monarchė – tiek aukšto rango politikai, tiek ir Didžiosios Britanijos piliečiai dažnai baimindavosi, jog ji yra dar tik vaikas, kur kas per jauna šiai pozicijai. Būtent tada karalienė nusprendė visiems įrodyti kitaip – ėmė be atostogų dirbti kiekvieną savo gyvenimo dieną, o jos dienotvarkė būdavo sudėliota net metams į priekį.

REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, nepaisant savo atsidavimo šaliai, kai niekas jos nematydavo, karalienė artimiausiems žmonėms parodydavo ir tikrąjį savo veidą. Iš tiesų ji buvo nepaprastai žaisminga, linksma – daugelis ją laikė puikia kompanione.

„Karalienė buvo be galo šmaikšti ir labai mėgo juokauti. Ji nemėgo į gyvenimą žvelgti pernelyg rimtai ir daug juokėsi. Tačiau visa tai ji laikė paslaptyje – tokia pasirodydavo tik prie draugų ir šeimos narių“, – atviravo jos artimieji.

Nuostabią dokumentinę juostą „Karalienė Elžbieta II-oji“ galite pamatyti čia:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų