Karalienė prabilo apie „Brexit“

Didžiosios Britanijos karalienė Elizabeth II (Elzbieta II) sakydama kalbą moterų organizacijos narėms, kuri laikoma jos raginimu įveikti nesutarimus dėl „Brexit“, ketvirtadienį akcentavo būtinybę britams drauge „surasti bendrą pagrindą“.

Ketvirtadienį vakare susitikusi su „Women's Institutes“ (WI) narėmis netoli savo Sandringamo dvaro Rytų Anglijoje 92 metų monarchė sakė, kad žmonės niekada neturėtų paleisti iš akių platesnio vaizdo.

„Apmąstant permainų šimtmetį aišku, kad WI privalumai išlieka“, – sakė ji.

Karalienė atkreipė dėmesį į šios organizacijos įsteigimą 1915 metais siekiant atgaivinti bendruomenes ir paskatinti moteris labiau įsitraukti į maisto gamybą Pirmojo pasaulinio karo metais.

„Tęsiamas kantrybės, draugystės, didelio dėmesio bendruomenei ir atsižvelgimo į kitų poreikius akcentavimas šiandien yra toks pat svarbus, koks buvo, kai organizacija prieš visus šiuos metus buvo įsteigta“, – sakė karalienė.

„Žinoma, kiekviena karta susiduria su naujais iššūkiais ir galimybėmis. Mums ieškant naujų atsakymų dabartiniais laikais, aš teikiu pirmenybę išbandytiems ir išmėgintiems receptams, tokiems kaip gerai kalbėti vieniems apie kitus ir gerbti įvairias nuomones, susiburti ir surasti bendrą pagrindą, ir niekada nepamesti iš akių platesnio vaizdo, – kalbėjo Elizabeth II. – Man šie metodai yra nepavaldūs laikui, ir aš juos visiems rekomenduoju.“

Jos žinia pasirodė tokiu metu, kai Didžiosios Britanijos parlamente intensyviai ginčijamasi dėl šalies išstojimo iš Europos Sąjungos, numatyto šių metų kovo 29 dieną.

Karališkieji asmenys paprastai vengia politikos, o karalienė, kaip valstybės vadovė, itin rūpinasi viešumoje išlaikyti neutralumą.

Savo tradiciniame Kalėdų sveikinime šaliai ji paskelbė panašią vienybės žinią ir perspėjo nepasiduoti „tribalizmui“.

„Net ir giliausių nesutarimų atveju, pagarba kitam asmeniui ir jo laikymas žmogumi visada yra geras pirmas žingsnis link didesnio tarpusavio supratimo“, – sakė ji.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų