Kelios valstybės sukritikavo Kanadą už pasitraukimą iš Kioto protokolo, kurio tikslas – kovoti su klimato kaita, informuoja BBC.

Prancūzijos užsienio reikalų ministerijos atstovas spaudai šį Kanados žingsnį pavadino „bloga žinia kovoje su klimato kaita“.

Kanados aplinkos ministras Peteris Kentas pirmadienį pareiškė, kad Kanada pasinaudos savo teise oficialiai pasitraukti iš Kioto sutarties. Centro dešiniųjų konservatorių ministro pirmininko Stepheno Harperio vyriausybė teigia, kad pagal protokolą Kanadai galėtų tekti sumokėti 13,6 mlrd. JAV dolerių baudų. P. Kentas pareiškė, kad Kanada niekaip nepajėgs iki 2012 m. sumažinti teršalų kiekį tiek, kiek reikalauja sutartis.

Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovas žiniasklaidai sakė, kad apgailestauja dėl Kanados sprendimo, ir pareiškė, kad jis prieštarauja tarptautinės bendruomenės siekiams.

Japonijos aplinkos ministras Goshis Hosono paragino Kanadą nepasitraukti iš protokolo.

Tačiau P. Kentas teigia, kad to nebus: „Kiotas Kanadai jau yra praeitis, ir mes pasinaudojame savo įstatymuose numatyta teise pasitraukti iš protokolo“.

P. Kentas pridūrė, kad jis oficialiai pasitars su Jungtinėmis Tautomis dėl savo šalies ketinimų pasitraukti.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų