• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kremliui lojalaus Čečėnijos lyderio Ramzano Kadyrovo sūnui Adomui Kadyrovui, kuris kardomojo sulaikymo centre sumušė kalinį, suteiktas Čečėnijos didvyrio vardas, skelbia „Meduza“. 

Kremliui lojalaus Čečėnijos lyderio Ramzano Kadyrovo sūnui Adomui Kadyrovui, kuris kardomojo sulaikymo centre sumušė kalinį, suteiktas Čečėnijos didvyrio vardas, skelbia „Meduza“. 

REKLAMA

A.Kadyrovas sumušė Nikitą Žuravelį, kuris Grozne buvo kalinamas dėl Korano sudeginimo.  

Žinią apie A. Kadyrovo gautą Čečėnijos didvyrio vardą pranešė R. Kadyrovo pusbrolis Adamas Delimkhanovas. 

Savo „Telegram“ kanalo įraše A. Delimkhanovas taip pat išvardijo savo „brangaus sūnėno“, Čečėnijos vadovo R. Kadyrovo sūnaus, pasiekimus. Pavyzdžiui, tai, kad A. Kadyrovas išmoko Koraną mintinai ir „iškovojo daugybę ryškių ir besąlygiškų pergalių prestižiniuose mišrių kovos menų turnyruose“. 

Savo įraše A. Delimkhanovas neužsiminė apie N. Žuravelio sumušimą.  

Kalinį sumušusiam Kadyrovo sūnui nieko nebus: rusų pareigūnai sugalvojo komišką priežastį 

Rusijoje kilus skandalui dėl Ramzano Kadyrovo spjūvio ant šalies įstatymų ir teisingumo teisėsaugininkai buvo priversti formaliai pradėti tyrimą. Kremliaus statytinio Čečėnijoje sūnus vasarą sumušė Grozne įkalintą 19-metį rusą, kuris sudegino Koraną. Po mėnesį trukusio tyrimo Grozno policija atsisakė kelti bylą, nes Adamui Kadyrovui tėra 15 metų ir baudžiamoji byla už tokį nusikaltimą jam negali būti keliama. 

REKLAMA
REKLAMA

Rusijos policija (Grozne) baigė 19-mečio Nikitos Žuravelio sumušimo tyrimą, pareigūnai atsisakė kelti baudžiamąją bylą, rašoma „Baza“. Oficialus pasiteisinimas: pagal įstatymus už tokio pobūdžio nusikaltimus baudžiamojon atsakomybėn gali būti patraukti tie asmenys, kurie yra sulaukę 16 metų. 

REKLAMA

„Baza“ šaltinių teigimu, tyrimas dėl Grozno kalėjime sumušto kalinio buvo pradėtas dar rugpjūčio 18-ąją – tuomet į pareigūnus kreipėsi N. Žuravelio advokatai. 

Rugpjūčio 21-ąją į Rusijos tyrimų komitetą kreipėsi teisininkas Ivanas Matvejevas, kuris savo pareiškime nieko neminėjo apie A. Kadyrovą – jis prašė iškelti bylą įkalinimo įstaigos pareigūnams, kurie įleido į patalpas pašalinius asmenis ir leido sumušti kalinį. 

REKLAMA
REKLAMA

I. Matvejui buvo pranešta, kad bylos tyrimas perduotas šalies Vidaus reikalų ministerijai. Teisininkas apskundė tokį sprendimą prokuratūrai, kuri taip pat jam atsakė, kad tai ne jų reikalas. I. Matvejevo teigimu, jis jau ruošia kreipimąsi į Rusijos federalinę saugumo tarybą, nes ši byla yra akivaizdžiai korupcinė – teisėsaugos institucijos nieko nedaro dėl akivaizdaus nusikaltimo fakto. 

Pats R. Kadyrovas ir jo aplinkos žmonės giria A. Kadyrovo poelgį ir net pats paviešino pasipriešinti negalėjusio kalinio sumušimo vaizdo įrašą. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų