naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 

Šiaurės Kalifornijoje liepsnojantis didžiulis Diksio gaisras virto antru didžiausiu gamtiniu gaisru per valstijos istoriją, sekmadienį pranešė pareigūnai.

Tarnybos pranešė apie gaisro apimtoje vietovėje dingusius tris žmones. Dar tūkstančiai gyventojų buvo priversti skubiai evakuotis, atslenkant ugnies frontui.

Sekmadienį Diksio gaisro išdegintas plotas siekė 187 562 hektarus ir per parą padidėjo 15 754 hektarais. Dabar ši teritorija yra didesnė negu viso Los Andželo miesto.

Šiuo metu Diksio gaisras yra didžiausias iš Jungtinėse Valstijos siaučiančių miškų gaisrų, bet tik vienas iš 11 Kaliforniją niokojančių didelių gaisrų.

Praeitą savaitgalį jis dydžiu pralenkė 2018 metų vadinamąjį Mendosino kompleksinį gaisrą, anksčiau buvusį antrą pagal dydį per Kalifornijos istoriją.

REKLAMA

„Atrodė, tarsi važiuotum iš gaisro zonos, kokias matote filmuose“, – naujienų agentūrai AFP sakė Tami Kugler, sėdėjusi prie savo palapinės evakuotųjų stovykloje, pabėgusi iš dabar jau supleškėjusio istorinio Grinvilio miestelio.

REKLAMA

„Mano rajono nebeliko – visiškai nebeliko, – kalbėjo ji. – Visi, kurie man rūpėjo ir kuriuos mylėjau, gyveno tame rajone – jų namų nebeliko.“

Moteris pridūrė, kad jos namas nebuvo apdraustas.

Šeštadienį valstijos gubernatorius Gavinas Newsomas aplankė sudegusio Grinvilio liekanas ir išreiškė „gilią padėką“ su liepsnomis kovojančioms brigadoms.

Jis sakė, kad tarnybos turi nukreipti daugiau išteklių miškų tvarkymui ir gaisrų prevencijai.

Visgi gubernatorius atkreipė dėmesį, kad „sausringi laikotarpiai tampa daug sausesni; darosi karščiau nei kada nors anksčiau... Turime tiesiai šviesiai pripažinti, kad tai yra klimato skatinami gamtiniai gaisrai.“

REKLAMA

Šylant klimatui sausros smarkėja ir sukuria idealias sąlygas miškų gaisrams tapti nevaldomiems ir padaryti beprecedentės materialinės žalos bei nuniokoti vertingus gamtinius objektus.

Diksio gaisras, per kurį šeštadienį buvo sužeisti trys ugniagesiai, sekmadienį buvo kontroliuojamas 21 proc. jo apimtos teritorijos – lygiai tiek pat, kaip ir ankstesnę dieną, nurodo priešgaisrinės tarnybos „CalFire“ tinklalapis.

Specialistai prognozuoja, kad liepos 13 dieną įsiplieskęs gaisras galutinai bus užgesintas ne anksčiau kaip per dvi savaites.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų