• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pagal blogiausią scenarijų Ukrainoje po karo gali likti tik 25 mln. gyventojų. Palyginimui, 2021 m. šalyje gyveno 43,82 mln. žmonių, dabar šalyje skaičiuojami 37,8 mln. gyventojų.

13

Pagal blogiausią scenarijų Ukrainoje po karo gali likti tik 25 mln. gyventojų. Palyginimui, 2021 m. šalyje gyveno 43,82 mln. žmonių, dabar šalyje skaičiuojami 37,8 mln. gyventojų.

REKLAMA

Tiesa, kalbant apie gyventojų nutekėjimą, nuostoliai fronte bus nedideli, palyginus su išvykusiųjų skaičiumi. Apie tai interviu Ukrainos leidiniui „Obozrevatel“ Kyjivo tarptautinio sociologijos instituto generalinis direktorius Volodymyras Paniotto.

„Mūsų demografinė padėtis yra labai bloga. Kartu žuvusiųjų fronte skaičius yra nepalyginamas su skaičiumi tų, kurie išvyko į užsienį ir neplanuoja grįžti“, – sakė jis.

Daugelis neplanuoja grįžti

V. Paniotto pažymėjo, kad šiuo metu apie 6 mln. ukrainiečių yra Europoje kaip pabėgėliai, dar 1–2 mln. yra Rusijoje. Apytiksliais skaičiavimais, skaičius tų, kurie niekada negrįš į Ukrainą, kas mėnesį padidėja 100–150 tūkst.

REKLAMA
REKLAMA

„Taigi demografijos požiūriu pagrindiniai mūsų nuostoliai yra žmonės, kurie negrįš. Demografai sako, kad blogiausiu atveju pasibaigus karui mūsų gali likti apie 25 mln. Tačiau niekas nežino, kada karas baigsis“, – pažymi sociologas.

Pasak jo, pabėgėlių negrįžimo problemą dar labiau aštrina neigiamas Ukrainoje likusių piliečių požiūris į išvykusiuosius. Kol kas šis negatyvizmas liejasi socialiniuose tinkluose ir nėra itin pastebimas visuomenės apklausose. Tačiau pabėgėliai taip pat naudojasi tais pačiais socialiniais tinklais ir viską mato, pridūrė V. Paniotto.

O kodėl tv3 neparašo straipsnio kaip kačiunas stato liežuviu gynybos linija,ar jau pavargo rašyt ju pasakas.
nuo ko pasišiauštų visi valdžios pasamdyti įtakotukai - SKUBIAI turi būti mąstoma apie TAIKOS derybas. Net ir su teritorijų praradimu, Ukraina išliktų kaip valstybė, o tęsiant karą žmonių ir teritorijų praradimai bus dar didesni. Ar tai sunku suprasti politikams? Kokie gali būti postringavimai apie Ukrainos pergalę? Tik veidmainių ir turinčių juodų tikslų ginklų prekeivių norai. Man buvo koktu klausyti kandidatų į prezidentus debatuose apie Ukrainos pergalę (neduodant ginklų).
tai kodėl pirmus metus buvo uždrausta viešuose tinkluose komentuoti apie karą ukrainoje, o dabar jau galima, kas nuo to draudimo pasikeitė? kažkas tiesiog praleido progą sužinoti, ką galvoja žmonės. ir šiaip šlykštu, kai ribojama minties žodžio laisvė. negarbingas karas.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų