„Juodoji mirtis“ vėl alsuoja: užfiksuotas maro protrūkis

Kinijoje – maro susirgimų protrūkis. Dviem atvejais buvo užfiksuotas plaučių maras, o vienas vyras užsikrėtė buboniniu maru. Dar 28 žmonės atsidūrė karantine, siekiant sustabdyti pavojingos ligos plitimą. 

Lapkričio 16-ąją buvo vienam medžiotojui  iš Vidinės Mongolijos autonominio regiono buvo diagnozuotas buboninis maras. Kinijos medikams teko į karantiną patalpinti beveik 30 žmonių, skelbiama CNN.

Vyras maru užsikrėtė suvalgęs anksčiau sugautą laukinį kiškį.

Buboninis maras yra labiausiai išplitusi maro forma, kuri retai yra perduodama žmogaus žmogui. Liga užsikrėsti galima per apkrėstas blusas, o taip pat ir esant kontaktui su užkrėstais gyvūnais.

Praėjusią savaitę buvo pranešta, kad du žmonės Kinijoje užsikrėtė plaučių maru. Ši maro rūšis yra laikoma pačia pavojingiausia. Jeigu užsikrėtęs asmuo nėra gydomas, jo laukia mirtis, teigia Pasaulio sveikatos organizacijos specialistai.

Maras, kurį sukelia blusų ir užkrėstų gyvūnų perduodamos bakterijos, gali vystytis trimis skirtingomis formomis. Buboninio maro atveju ištinsta limfmazgiai, sepsinio maro atveju yra užkrečiamas kraujas, o plaučių maras pažeidžia plaučius. 

2019-ųjų gegužę buboninio maro atvejai buvo užfiksuoti Mongolijoje. Tuomet mirė 38-erių vyras ir 37-erių nėščia moteris, kurie užsikrėtė suvalgę neapdorotas švilpiko kepenis.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų