Jungtinė Karalystė emigrantams virsta pragaru – nužudytas lenkas, apšaudyti lietuviai

Jungtinė Karalystė daug metų buvo tapusi imigrantų iš Rytų Europos rojumi – čia noriai traukė lietuviai, lenkai, latviai... Britai tokia tendencija per labiausiai nesidžiaugė - jų valstybė buvo išnaudojama finansiškai, jie skundėsi dėl atimamų darbų. Tačiau nepasitenkinimas dabar įgauna kitų – smurtinių – formų.

10

Po BREXIT – atviras priešiškumas

Po britų balsavimo už ir prieš likimą Europos Sąjungoje senasis žemynas liko labai nustebęs – mažai kas nuoširdžiai tikėjosi, kad Jungtinė Karalystė išdrįs Europai pasakyti „ne“. Vis tik taip nutiko. Jungtinėje Karalystėje gyvenantiems emigrantams tai buvo prastos žinios pirmiausiai dėl atnešamų pokyčių. Bet aiškėja, kad tai buvo tik pradžia.

Po referendumo Jungtinėje Karalystėje kaip niekada išaugo prieš imigrantus nukreiptų neapykantos nusikaltimų skaičius. Praėjus mėnesiui po referendumo atliktas tyrimas, paremtas policijos duomenų bazių informacija, atskleidė, kad euroskeptiškiausiose JK dalyse du arba net tris kartus padaugėjo tokio pobūdžio nusikaltimų. Vertinant jų skaičių visos Jungtinės Karalystės mastu situacija gąsdina dar labiau – minėtųjų nusikaltimų padaugėjo 75 procentais.

(10 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Jungtinė Karalystė emigrantams virsta pragaru - nužudytas lenkas, apšaudyti lietuviai

Didelė dalis policijos užfiksuotų atvejų – nesmurtinis priekabiavimas viešumoje. Tačiau likusieji rodo ypač pavojingą tendenciją – tai sužalojimai, kurių priežastis yra užpuolimai dėl rasinių ar religinių aspektų. Pranešta ir apie padegimus, grąsinimus nužudyti.

Šalies vidaus reikalų sekretorė Amber Rudd ir kiti politikai bando taikyti visuomenę ir propaguoti šalies pamėgtas liberalias vertybes.

„Mes siekiame Britanijos, kuri tinka visiems. Tie, kurie skleidžia neapykantą, siunčia žinutę, kad galima kitus pulti dėl jų tautybės, etniškumo, religijos, taip pat negerbia mūsų bendrų vertybių ir skatina netoleranciją. Mes jiems turime taip pat aiškią žinią. Mes šito nepakęsime. XXI amžiaus Jungtinėje Karalystėje nėra vietos neapykantai“, - ir politiniame lygmenyje bandoma skatinti supratingumą.

REKLAMA

Tačiau kol nepavyksta pasiekti anksčiau buvusio sugyvenimo modelio. Situacija tik blogėja.

Lenkams – kruvini įspėjimai

Harlow miestas Esekso grafystėje JK gyvenantiems lenkams pastaruoju metu įkūnija didžiausius košmarus. Vos prieš savaitę čia nuo sunkių sužeidimų mirė fabrike dirbęs keturiasdešimtmetis Arkadiuszas Jóźwikas. Jį, su broliu laukiantį maisto vienoje užkandinėje, sumušė kol kas nenustatyti asmenys. Likęs gyvas A. Jóźwiko brolis tvirtina, kad mirtimi pasibaigusios muštynės kilo dėl to, kad jie tarpusavyje kalbėjosi lenkiškai. Įvykis dabar tiriamas kaip galimas neapykantos nusikaltimas. Įtariama, kad nusikaltimą galėjo įvykti nepilnamečiai. Kol kas buvo areštuoti penki penkiolikmečiai ir vienas šešiolikmetis.

Deja, po šio kraupaus nusikaltimo situacija mieste nepasikeitė. Praėjus vos kelioms valandoms po šią savaitę A. Jóźwiko atminimui Harlow surengtų eitynių vėl buvo užpulti lenkai. Du vyriškius, pirminiais duomenimis, užpuolė penkių asmenų gauja. Vienam iš jų praskelta galva, kitam – sulaužyta nosis. Jie abu, suteikus būtiną pagalbą ligoninėje, išleisti gydytis namuose, rašo The Guardian.

Šis nusikaltimas, įvykęs prie gerai miestelyje žinomo baro, irgi bus tiriamas kaip galimas neapykantos nusikaltimas.

Išpuolis prieš lietuvius

Suintensyvėjus išpuoliams prieš lenkus, susirūpino ir lietuviai, kurių Jungtinėje Karalystėje yra apytiksliai 200 tūkstančių. Bendruomenės neramiai kalbėjo, kad tik laiko klausimas, kada bus pradėta „užkabinėti“ ir juos.


Rašyti komentarą...
T
Tomas
2016-09-08 02:06:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kokia cia propoganda skleidžiate? Nebeturit gal ten lietuvoj apie ka berašyt kad cia kažkokius vėjus pezat!
Atsakyti
0

A
Arnas
2016-09-07 13:20:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nesąmones
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų