JAV žvalgyba: „WikiLeaks“ yra priešiška tarnyba

JAV Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) direktorius Mike'as Pompeo ketvirtadienį pareiškė, kad tinklalapis „WikiLeaks“ yra „priešiška žvalgybos tarnyba“, kelianti grėsmę demokratinėms valstybėms ir bendradarbiaujanti su diktatoriais.

Pirmą kartą kalbėdamas viešai nuo vasario, kai stojo prie JAV žvalgybos agentūros vairo, M.Pompeo daugiausiai dėmesio skyrė šiai vyriausybių paslaptis viešinančiai organizacijai ir kitiems slaptą informaciją viešinantiems veikėjams, tokiems, kaip Edwardas Snowdenas. Pasak CŽV vadovo, būtent jie yra viena didžiausių grėsmių Jungtinėms Valstijoms.

„WikiLeaks“ elgiasi kaip priešiška žvalgybos tarnyba ir kalba kaip priešiška žvalgybos tarnyba. Ji skatina savo sekėjus darbintis CŽV, kad galėtų gauti žvalgybinės informacijos... Ir ji didžiausią savo dėmesį skiria Jungtinėms Valstijoms, tuo pat metu siekdama paramos iš antidemokratiškų valstybių bei organizacijų“, – sakė M.Pompeo.

„Laikas vadinti „WikiLeaks“ jos tikruoju vardu – nevalstybine priešiška žvalgybos tarnyba, su kuria dažnai bendrininkauja valstybiniai subjektai, tokie, kaip Rusija“, – sakė jis.

REKLAMA

M.Pompeo palygino „WikiLeaks“ ir jos įkūrėją Julianą Assange'ą su tokiais priešinternetinės eros konfidencialios informacijos viešintojais, kaip buvęs CŽV pareigūnas Philipas Agee.

Ph.Agee paviešinus po priedanga dirbusių CŽV agentų tapatybes, 1974 metais buvo nužudytas agentūros skyriaus Atėnuose vadovas.

Trečiadienį dienraštis „ The Washington Post“ publikavo J.Assange' o straipsnį , kuriame jis tvirtina, kad jo organizacijos misija yra tokia pati, kaip autoritetingiausių Amerikos laikraščių: „publikuoti nušvietimo vertą turinį“.

„WikiLeaks“ svarbiausias interesas yra reikšti Konstitucijos ginamas tiesas“, – rašė jis, tvirtindamas, jog nepaprastai žavisi tiek Amerika, tiek Amerikos idėja“.

Nutekinti duomenys apie CŽV šnipinėjimo operacijas

„WikiLeaks“ yra skelbusi slaptų vyriausybinių dokumentų iš įvairių pasaulio valstybių, tačiau didžiausią žinomumą jai pelnė su Jungtinėmis Valstijomis susijusios konfidencialios informacijos viešinimas.

2010-aisiais šis tinklalapis paviešino 251 tūkst. diplomatinio susirašinėjimo pranešimų iš JAV ambasadų visame pasaulyje, įstumdamas Vašingtoną į itin keblią padėtį.

Pernai „WikiLeaks“ paskelbė iš įtakingų Demokratų partijos narių kompiuterių pavogtus elektroninius laiškus ir kitą medžiagą, pakenkdamas kandidatės į prezidentus Hillary Clinton kampanijai. JAV žvalgyba sako, kad šių dokumentų paviešinimas buvo dalis Rusijos sąmokslo, kurios tikslas buvo padidinti Donaldo Trumpo šansus laimėti rinkimus.

Praėjusį mėnesį CŽV pateko į nemalonią padėtį ir nukentėjo jos operacijos, kai „WikiLeaks“ paviešino didžiulį kiekį duomenų apie agentūros kibernetinio šnipinėjimo priemonių arsenalą.

Paviešinta medžiaga atskleidė, kad CŽV sukūrė daugiau nei tūkstantį žalingų programų – virusų, „Trojos arklių“ ir kitokių programų, gebančių patekti į elektroninius įrenginius ir perimti jų valdymą.

Kontržvalgybos tyrėjai tebesiaiškina, kas pavogė slaptą informaciją ir perdavė ją „WikiLeaks“.

Tuo tarpu J.Assange'as pažėrė kritikos JAV žvalgybos agentūrai už tai, kad ji neinformavo technologijų pramonės ir pareigūnų apie spragas išmaniuosiuose įrenginiuose ir jų programinėje įrangoje.

REKLAMA

M.Pompeo sakė, kad J.Assange'as vaizduoja save kaip kovotoją, tačiau iš tiesų jis talkina Jungtinių Valstijų priešams, įskaitant pagalbą Rusijai, kai ji siekė paveikti pernai vykusių prezidento rinkimų procesą.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų