JAV žiniasklaida skelbia pergalę: tikina, kad nukautas Bin Ladeno sūnus

Jungtinių Amerikos Valstijų žiniasklaida skelbia, kad karinės operacijos metu nukautas Osamo bin Ladeno sūnus. Teroristas, už kurio galvą pažadėtas milijonas dolerių, buvo laikomas vienu iš savo tėvo įpėdinių, turėjusių vesti džihadistus į kovą prieš Vakarus. Tiesa, Baltieji rūmai kol kas jo žūties patvirtinti neskuba.

Hamza Bin Ladenas, bene žinomiausio pasaulyje teroristo Osamos Bin Ladeno sūnus, laikytas vienu iš augančiu teroristinės organizacijos „al-Qaeda“ lyderiu. Už padėti jį rasti galinčią informaciją Jungtinės Valstijos dar vasarį pasiūlė milijono dolerių premiją. Tiesa, apie jį žinoma itin nedaug. Manoma, kad jam buvo apie 30 metų.

Bet to, vyras buvo išplatinęs 11-a vaizdo ir garso pranešimų, kuriuose ragino organizuoti išpuolius prieš Jungtines Valstijas ir jos sąjungininkes. Ypač keršijant už jo tėvo žūtį per 2011 metais surengtą amerikiečių specialiųjų pajėgų reidą. Būtent jo metu rasti vaizdo įrašai, kuriuose nufilmuotos teroristo vestuvės. Žinoma, kad Hamza vedė kito aukšto rango, „al-Qaeda“ grupuotės nario dukrą. Paskutinė jo įrašyta žinutė pasirodė pernai kovą.

Amerikos spauda, remdamasi neįvardijamais žvalgybos pareigūnais skelbia, kad teroristas buvo nukautas karinės operacijos metu per paskutinius du metus, tačiau nei konkreti vieta, nei laikas kol kas nėra žinomi. Hamzos Bin Ladeno žūtį pakomentuoti atsisakė ir Donaldas Trumpas ir prezidento saugumo patarėjas Johnas Boltonas.

Tylos siena atsitvėrę laikosi ir pačios „al-Qaedos“ kovotojai. Kur slapstosi Hamza bin Laden tiksliai niekada nebuvo žinoma. Manyta, kad jis galėjo būti laikomas namų arešte Irane, arba gyventi Afganistane, Pakistane arba Sirijoje.  


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų