Buvo laikai, kai mintis apie kandidatų į JAV prezidentus kampaniją užsienyje jų darbuotojus būtų tik pralinksminusi, bet dabar demokratas Barackas Obama ir respublikonas Johnas McCainas kaip tik tai ir daro - pirmasis rengiasi vykti į Europą ir Artimuosius Rytus, o antrasis su vizitu jau išvyko į Meksiką ir Kolumbiją.
Negana to, šios jų kelionės yra ir gana rizikingos, ir galinčios suteikti nemažai naudos.
Kažkuriuo metu prieš Demokratų partijos suvažiavimą, kuris įvyks rugpjūtį ir kurio metu turi būti oficialiai paskirtas partijos kandidatas į prezidentus, B.Obama lankysis Prancūzijoje, Vokietijoje, Didžiojoje Britanijoje, Jordanijoje, Izraelyje, Irake ir Afganistane.
Ilinojui atstovaujantis senatorius, kuris Senate dirba pirmą kadenciją, turi įtikinti amerikiečius, kad yra rimtas veikėjas ir užsienio politikos srityje, nors J.McCainas pavadino jį naiviu ir nepatyrusiu.
J.McCainas, kita vertus, turi labiau taktinių priežasčių rinktis Lotynų Ameriką - jo populiarumas tarp ispaniškai kalbančių amerikiečių mažėjo ir jam skubiai reikia jį padidinti.
Ispaniškai kalbantys amerikiečiai yra sparčiausiai didėjanti JAV mažuma ir sudaro maždaug 9 proc. visų rinkėjų. Jie gali būti labai svarbi grupė per lapkričio 4-ąją įvyksiančius prezidento rinkimus tokiose JAV valstijose kaip Florida, taip pat - JAV pietvakariuose.
J.McCainas Kolumbijoje taip pat bandys pelnyti politinių taškų dėl laisvosios prekybos. J.McCainas siekia prekybos susitarimo su Kolumbija, kuriam B.Obama nepritaria.
Televizijos reportažai
B.Obamos kampanijos darbuotojai tikisi, kad iš užsienio perduodami televizijos reportažai apie jų kandidatą padės įtikinti amerikiečius, kad jam galima patikėti prezidento postą.
Jo padėtis yra panaši į tą, kurioje buvo demokratas Jimmy Carteris, tada dar mažai žinomas Džordžijos gubernatorius ir žemės riešutų augintojas. Jis 1976 metais per prezidento rinkimus įveikė antrosios kadencijos Baltuosiuose rūmuose siekusį respublikoną Geraldą Fordą (Džeraldą Fordą).
J.Carteris tuo metu neturėjo jokios patirties užsienio politikos srityje ir sėkmingai savo 1976 metų kampanijai pasirengė 1973-iaisiais susitikęs su tuometine Izraelio premjere Golda Meir, o 1974-aisiais apsilankęs Japonijoje.
B.Obama, kuris pagal populiarumą lenkia J.McCainą ir žada pokyčius po aštuonerius metus trukusio George'o W.Busho prezidentavimo, užsienyje turi vengti bet kokių klaidų, kurios atkreiptų dėmesį į jo nepatyrimą.
Kandidatai į Amerikos prezidentus apskritai vengdavo kelionių į užsienį iki rinkimų likus tiek mažai laiko ir visą dėmesį skirdavo šalies valstijoms.
Ypač svarbus bus B.Obamos apsilankymas Irake. Savo kampanijos metu jis žadėjo išvesti JAV karius iš šios valstybės, nors šiuo klausimu visai nesitarė su Irako karui vadovaujančiais generolais, kurie pastaraisiais mėnesiais teigia padarę pažangą mažinant nestabilumą.