JAV perspėja dėl Rusijos ir Kinijos karinio aktyvumo

Viso pasaulio dėmesys šiuo metu nukreiptas į Donaldo Trumpo skelbiamus ekonominius karus ir padėtį Artimuosiuose Rytuose. Tačiau JAV kariuomenė atkreipia dėmesį į vis aktyvėjantį Kinijos bei Rusijos karinį dalyvavimą Ramiajame bei Atlanto vandenynuose.

45

Šią savaitę paskelbtoje Pentagono ataskaitoje pažymima didėjanti Kinijos grėsmė Ramiajame vandenyne. Kiek anksčiau apžvalgininkas Jaredas Kelleris „National Interest“ citavo JAV kariuomenės atstovus, kurie perspėjo dėl Rusijos povandeninių laivų aktyvumo regione.

(45 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Rusijos kariuomenės ir karinio laivyno pratybos Baltijos jūros regione

Pentagonas: Kinija galimai treniruojasi bombarduoti JAV objektus

Pentagono metinėje ataskaitoje JAV Kongresui nurodoma, kad Kinija „tikėtinai treniruojasi bombarduoti JAV ir sąjungininkų taikinius Ramiajame vandenyne“. Ataskaitoje taip pat pažymėta, kad kinai didina savo karinį biudžetą, kuris dabar pasiekė 190 mlrd. dolerių, ir sudaro trečdalį JAV karinio biudžeto.

„Per pastaruosius trejus metus Liaudies išsivadavimo armija (LIA) ženkliai praplėtė savo bombonešių veikimo lauką, tobulina patirtį kritiniuose jūros regionuose ir tikėtinai treniruojasi bombarduoti JAV ir sąjungininkų taikinius“, – teigiama ataskaitoje.

REKLAMA

Tekste taip pat pažymima, kad nėra aišku, ką Kinija bando įrodyti tokiais skrydžiais, rašoma BBC.

Viena iš versijų skelbia, kad LIA gali demonstruoti „savo gebėjimą smogti JAV ir sąjungininkių karinėms bazėms vakarinėje Ramiojo vandenyno pakrantėje, įskaitant Guamą“.

Kinija taip pat vykdo savo antžeminių karinių pajėgų reformą: „Jos yra pritaikomos kovoti ir laimėti“.

Rusija – aktyviausia per pastaruosius 25 metus

Maža to, „National Interest“ skelbia, kad JAV flotilė ruošiasi kovai su Rusija šiaurinėje Atlanto vandenyno dalyje.

Leidinyje cituojamas JAV karinių jūrų pajėgų vyriausiasis vadas, admirolas Johnas Richardsonas, kuris viename iš interviu paminėjo, jog Rusijos povandeninių laivų aktyvumas šiame regione pasiekė aukščiausią tašką per paskutinius 25 metus.

Panašų pareiškimą savo paskyrimo dieną rugpjūčio 3-ąją paskelbė ir JAV viceadmirolas Charlesas Richardas.

„Ruoštis mūšiui! Tai buvo admirolo Tofalo (Josephas Tofalo, ankstesnysis viceadmirolas) įsakymas, tai bus ir mano įsakymas. Tik pasirengimo mūšiui dėka mes galime išvengti kraujo praliejimo. Jeigu to padaryti nepavyks, mūsų liaudies lauks ir reikalaus tik pergalės. Mes nepavesime!“ – pareiškė Ch. Richardas.


Rašyti komentarą...
S
Sigutis
2018-08-20 04:42:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
ar tu pats tiki savo kalbom asile? kada ruskynas yra miegojes. tik ir ziuri kur “ginti” savus reikia. kada jie kure gyvenima zmonem? plove smegenis jiem nebent. pries kazka kalbant reikia faktu paturet
Atsakyti
-2

O
Ot
2018-08-20 08:02:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Viena supervalstybė praranda savo įtaką tarpe mažų valstybių ir nenori užleisti tos pozicijos kitai ,o toliau savotiški žaidimai su ugnimi.
Atsakyti
0

p
paklausimas
2018-08-20 08:36:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kieno karinis biudžetas "ĮTAIKINGIAUSIŲ"sąraše?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų