Irakas pasmerkė šį antskrydį ir pavadino jį „bjauriu nusikaltimu“, galinčiu turėti pavojingų pasekmių deryboms dėl JAV vadovaujamos koalicijos, kovojančios su džihadistais šalyje, ateities.
Irako šaltinių teigimu, per smūgį žuvo keturi žmonės. Vienas JAV gynybos pareigūnas taip pat patvirtino šį skaičių.
Tai buvo pirmas amerikiečių pajėgų smūgis šalyje nuo vasario, kai JAV kariuomenė nukovė proiranietišką vadą, dalyvavusį išpuoliuose prieš Vašingtono karius.
JAV gynybos pareigūnas, kalbėdamas su anonimiškumo sąlyga, nurodė, kad „šiąnakt JAV pajėgos Irake surengė gynybinį oro smūgį“ Babilono provincijoje, taikydamosi į kovotojus, bandžiusius surengti dronų ataką.
Jis pridūrė, kad JAV Centrinė vadavietė (CENTCOM) įvertino kovotojų bandymą ir nustatė, kad dronai „kėlė grėsmę JAV ir koalicijos pajėgoms“.
„Mes laikomės prigimtinės teisės į savigyną ir nedvejodami imsimės atitinkamų veiksmų“, – nurodė pareigūnas.
Irako premjero atstovas generolas Yehia Rasoolas išplatintame pranešime šį smūgį pavadino „baisiu nusikaltimu ir akivaizdžia agresija“.
Jis pridūrė, kad šis smūgis suduotas nepaisant to, kad derybos dėl JAV vadovaujamos koalicijos misijos Irake nutraukimo ir perėjimo prie dvišalių saugumo santykių yra gerokai pažengusios į priekį.
„Tokie rimti ir neapskaičiuoti nusižengimai gali smarkiai pakenkti visoms pastangoms (...) bendram saugumo darbui kovojant su „Islamo valstybės“ (IS) grupuote“, – sakė Y. Rasoolas.
„Jie taip pat rizikuoja įtraukti Iraką ir visą (Artimųjų Rytų) regioną į pavojingus konfliktus ir karus. Todėl laikome koalicijos pajėgas visiškai atsakingomis už šias pasekmes“, – tęsė atstovas spaudai.
Šį mėnesį buvo įvykdyti du išpuoliai prieš JAV ir sąjungininkų pajėgas Irake.
Prieš tai JAV kariai Irake ir Sirijoje nebuvo tapę taikiniais nuo balandžio. Tačiau išpuoliai prieš juos buvo daug dažnesni pirmaisiais Izraelio ir „Hamas“ karo Gazos Ruože mėnesiais: į juos taikytasi daugiau nei 175 kartus.
Bagdadas siekia sumažinti įtampą ir pradėjo derybas su Vašingtonu dėl JAV vadovaujamos koalicijos misijos Irake ateities tuo metu, kai Teherano remiamos grupuotės reikalauja jas išvesti.
JAV pajėgos Irake yra sutelkusios apie 2,5 tūkst. karių, o Sirijoje – 900.
Prieš dešimtmetį Bagdado prašymu koalicija buvo dislokuota šalyje, kad padėtų kovoti su IS, užgrobusia dideles teritorijas Irake ir kaimyninėje Sirijoje.
Abiejose šalyse IS likučiai vis dar rengia išpuolius ir pasalas.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!