JAV oficialiai patvirtino pirmąjį vaistą nuo koronaviruso

JAV Maisto ir vaistų administracija (FDA) patvirtino antivirusinį preparatą remdesivirą kaip pirmąjį preparatą koronavirusinei infekcijai COVID-19 gydyti ir leido jo duoti intraveniniu būdu pacientams, kuriems reikalinga hospitalizacija.

Preparatas, Kalifornijoje įsikūrusios farmacijos įmonės „Gilead Sciences Inc.“ platinamas „Veklury“ pavadinimu, sutrumpindavo sveikimo laiką apie penkiomis dienomis – jo gaudavę pacientai pacientai ligoninėse būdavo gydomi vidutiniškai 10 dienų, o negaudavę – 15 dienų, rodo didelė studija, atlikta vadovaujant JAV Nacionaliniam sveikatos institutui.

FDA dar pavasarį buvo leidusi skirti remdesiviro koronavirusu užsikrėtusiems pacientams kritiniais atvejais, o dabar šis preparatas tapo pirmuoju JAV oficialiai visiškai patvirtintu vaistu nuo COVID-19.

„Gilead“ nurodė, kad „Veklury“ gali būti skiriamas žmonėms nuo 12 metų ir sveriantiems mažiausiai 40 kg, jeigu jų būklė dėl koronavirusinės infekcijos reikalauja hospitalizacijos. Preparatas veikia blokuodamas viruso dauginimosi mechanizmą.


Rašyti komentarą...
H
Ha
2020-10-23 09:46:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Trumpas priverte patvirtint
Atsakyti
0

K
Kristina
2020-10-23 08:11:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nors kiek ramiau bus
Atsakyti
-1

/
//
2020-10-23 10:10:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Senai vaistu visokiu yra. Lietuva vistiek lauks vakcinu
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų