Vašingtonas pastaraisiais metais stengėsi užbaigti nuo Šaltojo karo laikų tvyrojusią priešpriešą su Havana, todėl akivaizdu, jog pastaruoju diplomatiniu manevru stengiamasi užtikrinti, kad Kuba neįsižeistų, ir tuo pačiu neužrūstinti kritikuojančių šios salos komunistinį režimą.
Baltieji rūmai nurodė, kad oficiali delegacija į laidotuves siunčiama nebus. Tokią delegaciją paprastai sudaro aukščiausieji pareigūnai, diplomatai, įstatymų leidėjai ir kiti įžymūs žmonės. Vis dėl to į buvusio Kubos lyderio laidotuves vyks artimas prezidento Baracko Obamos patarėjas Benas Rhodesas ir aukščiausio rango JAV diplomatas Kuboje Jeffrey DeLaurentis.
„Prezidentas nutarė šiandien nesiųsti į laidotuves prezidentinės delegacijos“, – nurodė Baltųjų rūmų atstovas Joshas Earnestas.
„Vis dar esame smarkiai sunerimę dėl to, kaip dabar veikia Kubos vyriausybė, ypač Kubos žmonių pagrindinių žmogaus teisių apsaugos srityje“, – sakė jis.
B.Rhodesas buvo vienas iš B.Obamos inicijuoto santykių su Kuba atšilimo architektų ir prižiūrėjo abiejų šalių pastangas suartėti po kelis dešimtmečius trukusio Šaltojo karo laikų priešiškumo.
Kai tas konfliktas buvo intensyviausias, JAV Centrinės žvalgybos valdyba (CŽV) ne kartą bandė nužudyti ilgametį Kubos lyderį F.Castro, kuris 2006 metais pasitraukė iš valdžios pašlijus sveikatai.
Nors dvišaliai santykiai pastebimai pagerėjo, Amerikos tebetęsiamas embargas ir Kubos vyriausybės veiksmai prieš politinę opoziciją liudija išliekančius nesutarimus