REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

JAV įstatymų leidėjai ketvirtadienį pradėjo „TikTok“ generalinio direktoriaus Shou Zi Chew apklausą dėl galimų bendrovės ryšių su Pekino vyriausybe ir pavojaus jaunimui.

JAV įstatymų leidėjai ketvirtadienį pradėjo „TikTok“ generalinio direktoriaus Shou Zi Chew apklausą dėl galimų bendrovės ryšių su Pekino vyriausybe ir pavojaus jaunimui.

REKLAMA

Šiai itin populiariai vaizdo įrašų dalijimosi programėlei gresia draudimas veikti Jungtinių Valstijų rinkoje. 

„TikTok“ ne kartą pasuko link griežtesnės kontrolės, stebėjimo ir manipuliavimo. Jūsų platforma turėtų būti uždrausta“, – teigė Atstovų Rūmų energetikos ir prekybos komiteto aukščiausio rango respublikonė Cathy McMorris Rodgers, pradėdama posėdį. 

Shou Zi Chew apklausa vyksta itin svarbiu metu. „TikTok“ patiria vis didesnį JAV pareigūnų spaudimą po to, kai dėl savo ryšio su patronuojančiąja bendrove „ByteDance“ buvo įtraukta į platesnę geopolitinę Pekino ir Vašingtono kovą dėl prekybos ir technologijų.

40-metis Singapūre gimęs Shou Zi Chew, retai pasirodantis viešai, stengėsi atremti „TikTok“ mestus kaltinimus.

„ByteDance“ nepriklauso Kinijos vyriausybei ir nėra jos kontroliuojama – tai privati bendrovė“, – įžanginėje kalboje įstatymų leidėjams sakė jis.

REKLAMA
REKLAMA

„60 proc. bendrovės akcijų priklauso pasauliniams instituciniams investuotojams. 20 proc. priklauso įkūrėjui ir 20 – darbuotojams visame pasaulyje“, – sakė Shou Zi Chew.

REKLAMA

„Manome, kad reikia aiškių skaidrių taisyklių, kurios būtų plačiai taikomos visoms technologijų bendrovėms – nuosavybė nėra šių problemų sprendimo pagrindas“, – pridūrė jis.

Vis dėlto jis pripažino, kad kažkiek „TikTok“ JAV vartotojų duomenų tebėra prieinami bendrovės darbuotojams Kinijoje.

„Šiandien vis dar yra duomenų, kuriuos turime ištrinti“, – Atstovų Rūmų Energetikos ir prekybos komitetui sakė Shou Zi Chew, pristatydamas bendrovės planą, pagal kurį jokie Amerikos duomenys nepatektų į Kinijos įstatymų akiratį.

REKLAMA
REKLAMA

„TikTok“ reputacija JAV sudrebėjo dėl to, kad ji priklauso Kinijos bendrovei – baiminamasi, kad naudotojų duomenys gali atsidurti Kinijos vyriausybės rankose arba kad jie gali būti naudojami šalies komunistiniams lyderiams palankiems naratyvams propaguoti.

Programėlės draudimas JAV būtų beprecedentis, ir neaišku, kaip vyriausybė jį įgyvendintų.

Ekspertai teigia, kad pareigūnai gali bandyti priversti „Apple“ ir „Google“ pašalinti „TikTok“ iš savo programėlių parduotuvių, užkertant kelią naujiems naudotojams ją atsisiųsti, taip pat neleidžiant esamiems jos atnaujinti, todėl galiausiai ji taptų nenaudinga.

JAV taip pat gali blokuoti prieigą prie „TikTok“ infrastruktūros ir duomenų, konfiskuoti jos domenų pavadinimus arba priversti interneto paslaugų teikėjus, tokius kaip „Comcast“ ir „Verizon“, filtruoti platformos duomenų srautą, sakė Bostono universiteto teisės mokykloje dėstantis baudžiamosios teisės ir kompiuterių saugos ekspertas Ahmedas Ghappouras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau, anot jo, naudotojas vis tiek galėtų apeiti apribojimus naudodamas virtualų privatų tinklą (VPN), kad atrodytų, jog jis yra kitoje šalyje, kurioje programėlė nėra blokuojama.

Kad išvengtų draudimo, „TikTok“ bando pareigūnų poziciją sušvelninti pasitelkiant 1,5 mlrd. dolerių vertės planą, vadinamą „Teksaso projektu“, pagal kurį visi JAV naudotojų duomenys nukreipiami į vietinius serverius, priklausančius ir prižiūrimus programinės įrangos milžinės „Oracle“.

Pagal šį projektą prieigą prie JAV duomenų valdo JAV darbuotojai per atskirą įmonę „TikTok U.S. Data Security“, kurioje dirba 1 500 žmonių, ir kuri veikia nepriklausomai nuo „ByteDance“ bei būtų stebima išorės stebėtojų.

REKLAMA

Nuo spalio visi nauji JAV naudotojų duomenys buvo saugomi šalyje. Šį mėnesį bendrovė pradėjo šalinti visus istorinius JAV naudotojų duomenis iš  „Oracle“ nepriklausančių serverių, ir šį procesą tikimasi užbaigti vėliau šiais metais, sakė Shou Zi Chew.

Kelios Vakarų šalys, įskaitant Daniją, Kanadą, Naująją Zelandiją ir Europos Sąjungą, jau uždraudė „TikTok“ naudoti valstybės tarnautojams išduotuose įrenginiuose, motyvuodamos kibernetinio saugumo sumetimais.

JAV federalinė vyriausybė, Kongresas, ginkluotosios pajėgos ir daugiau nei pusė valstijų uždraudė programėlę naudoti tarnybiniuose įrenginiuose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų