JAV ir Pietų Korėja atšaukia bendras karines pratybas

JAV ir Pietų Korėjos kariuomenės antradienį patvirtino, kad atšaukė numatytas bendras pratybas, Amerikos prezidentui Donaldui Trumpui po susitikimo su Šiaurės Korėjos lyderiu Kim Jong Unu pažadėjus jų neberengti.

Pietų Korėjoje yra dislokuoti dešimtys tūkstančių amerikiečių karių, padedančių šaliai saugotis nuo jos priešiškos šiaurinės kaimynės.

Seulas pareiškė, kad bus atšauktos rugpjūtį turėjusios vykti didžiulio masto karinės pratybos „Ulchi-Freedom Guardian“.

„Pietų Korėja ir Jungtinės Valstijos ketina tęsti diskusijas dėl tolesnių priemonių“, – rašoma Gynybos ministerijos išplatintame pranešime ir priduriama, jog kol kas „nepriimta jokių sprendimų dėl tolesnių karinių manevrų“.

Planuota, kad pratybose „Ulchi-Freedom Guardian“ dalyvaus apie 17 500 amerikiečių karių.

„Vis dar koordinuojame tolesnius žingsnius. Sprendimų dėl vėlesnių pratybų kol kas nepriimta“, – sakė Pentagono atstovė spaudai Dana White (Deina Vait).

„Tai nepadarys poveikio Ramiojo vandenyno regiono pratyboms už Korėjos pusiasalio ribų“, – pridūrė ji.

REKLAMA

D. White informavo, kad JAV gynybos sekretorius Jimas Mattisas (Džimas Matisas), valstybės sekretorius Mike'as Pompeo (Maikas Pompėjas) ir prezidento patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Johnas Boltonas (Džonas Boltonas) vėliau šią savaitę susitiks Pentagone aptarti šio klausimo.

Praėjusią savaitę D. Trumpas paskelbė, kad Jungtinės Valstijos neberengs karinių pratybų su savo sąjungininke Pietų Korėja. Tačiau prezidentas nepatikslino, kada įsigalios šis sprendimas.

D. Trumpas daugeliui sukėlė nuostabą, pavadinęs šias pratybas „provokuojamomis“ – būtent taip šiuos manevrus apibūdina Šiaurės Korėja.

JAV ir Pietų Korėjos ginkluotosios pajėgos daugelį metų rengė bendras pratybas; jų metu buvo tobulinama karių parengtis ir reagavimas į įvairias situacijas, pavyzdžiui, Šiaurės Korėjos invaziją, taip pat imituojami smūgiai Pchenjano režimui.

Šiaurės Korėjai paprastai audringai reaguodavo į šiuos manevrus. Po pernai vykusių pratybų Pchenjanas paleido Japonijos kryptimi kelias balistines raketas, praskriejusias virš šalies teritorijos ir sukėlusias tarptautinį susirūpinimą.

Singapūre vykusiame istoriniame viršūnių sutikime D. Trumpas ir Kim Jong Unas pasirašė bendrą pareiškimą, kuriuo Šiaurės Korėja įsipareigojo imtis žingsnių dėl visiškos Korėjos pusiasalio denuklearizacijos.

Tačiau kritikai pažymėjo, kad neprivalomojo pobūdžio dokumento tekstas labai miglotas, ir išreiškė susirūpinimą, kad šis viršūnių susitikimas susilpnins tarptautinę koaliciją, siekiančią Šiaurės Korėjos branduolinių ginklų programos likvidavimo.


Rašyti komentarą...
J
Jonas
2018-06-19 11:08:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kai ateis laikas ir sutarimas su Putinu, visos pratybos Pribaltikoje irgi bus atsauktos.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų