Po kovo 11 dienos katastrofos Japonijoje JAV branduolinės energetikos ekspertai ragina sustiprinti saugumą branduolinėse jėgainėse bei įrengti naujas reaktorių aušinimo sistemas, kurios suveiktų nutrūkus energijos tiekimui, praneša CNN.

Branduolinės energetikos reglamentavimo komisija po katastrofos Japonijos Fukušimos branduolinėje jėgainėje pareiškė, kad rizika, jog panaši nelaimė įvyktų JAV, yra maža, tačiau joks incidentas būtų „natūraliai nepriimtinas“. Komisija ragino pakeisti esamų reglamentų „kratinį“ į „logišką, sisteminį ir nuoseklų“ taisyklių rinkinį.

„Mes pažvelgėme į apsaugos užtikrinimą, incidentų galimybių sumažinimą, pasiruošimo nenumatytam atvejui sustiprinimą ir branduolinės energetikos komisijos programų efektyvumo padidinimą“, – teigė patikrinimo komandos vadovas Charles Miller.

Antradienį pateiktuose pasiūlymuose elektrinių operatorės yra raginamos peržiūrėti kiekvienos jėgainės katastrofos planus, atsižvelgiant, koks stiprus būtų žemės drebėjimas, tornadas, cunamis ar potvynis, ir ar tai atlaikytų jėgainės.


Rašyti komentarą...
M
Mantas
2011-07-14 09:53:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
trys zodziai: USE ALTERNATIVE ENERGY !
Atsakyti
0

K
Kęstas
2011-07-15 17:57:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Reaktorius, kurį kubiliniai ruošiasi statyti Ignalinoje yra ABWR tipo.

ABWR yra karšto vandens reaktoriai, tad veikia panašiu principu kaip ir Fukušimos, Černobylio ar senoji Ignalinos atominė elektrinė.

Sveikinu. Pakvietėte japonus su Černobylio ir Fukušimos principu veikiančiu reaktoriumi.

Dabar kraukite lagaminus.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų