Tokijuje įsikūrusios bendrovės „Space One“ 18 metrų ilgio raketa „Kairos“, nešusi nedidelį vyriausybinį bandomąjį palydovą, pakilo Vakajamos regione, vakarinėje Japonijos pakrantėje.
Tačiau maždaug po penkių sekundžių kietojo kuro raketa užsiliepsnojo ir aplink atokią kalnuotą vietovę pasklido balti dūmai, apačioje siautėjant liepsnoms, rodo tiesiogiai filmuota medžiaga.
„Space One“ pranešė, kad priėmė sprendimą nutraukti skrydį, o sprogimo detalės dar tiriamos.
„Norime priimti šį rezultatą žvelgdami į ateitį ir imtis kito iššūkio“, – žurnalistams sakė bendrovės prezidentas Masakazu Toyoda, tvirtindamas, kad „Space One“ nenaudoja termino „nesėkmė“.
Jis pridūrė, kad įmonė nori prisidėti prie su kosmosu susijusių paslaugų plėtros ateityje sėkmingai savo raketomis paleisdama palydovus.
Stebėjo žiūrovai
Dramatiškas scenas, degančioms nuolaužoms krentant ant aplinkinių šlaitų, stebėjo šimtai žiūrovų, susirinkusių viešose apžvalgos aikštelėse, įskaitant netoliese esančią krantinę.
Tokios privačios bendrovės kaip „Space One“ vaidina vis svarbesnį vaidmenį kosmoso tyrimuose visame pasaulyje.
Praėjusį mėnesį Hjustone įsikūrusi bendrovė Mėnulyje nutupdė pirmąjį per daugiau nei 50 metų amerikiečių erdvėlaivį, o NASA pasikliauja milijardieriaus Elono Musko įmonės „SpaceX“ pagamintomis raketomis.
Tačiau pasitaiko ir nesėkmių.
Praėjusiais metais kitas Japonijos startuolis „ispace“ nesėkmingai bandė tapti pirmąja privačia bendrove, nuleidusia savo erdvėlaivį Mėnulyje. Ji tuomet pranešė praradusi ryšį su savo erdvėlaiviu, kaip teigė, kieto nusileidimo metu.
Liepą per japonų kosmoso agentūros JAXA bandymą, praėjus maždaug 50 sekundžių po paleidimo, sprogo kietojo kuro raketos „Epsilon S“ variklis.
Tai buvo viena iš daugelio JAXA nesėkmių, įskaitant bandymus paleisti naujos kartos H3 raketą.
Praėjusį mėnesį šiai bendrovei galiausiai pavyko sėkmingai paleisti savo naująją flagmanę, apie kurią kalbama kaip apie „SpaceX“ raketos „Falcon 9“ konkurentę.
Tai įvyko po to, kai sausį Mėnulyje sėkmingai nusileido Japonijos nepilotuojamas zondas, nors ir nevisiškai sklandžiai. Taip Japonija tapo tik penktąja šalimi, kurios erdvėlaiviui pavyko minkštai nusileisti ant Mėnulio paviršiaus.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!