Izraelio kovotojas prieš skiepus mirė nuo COVID-19 Net gulėdamas ligoninėje ragino žmones tęsti kovą su „žaliuoju pasu“

Žymus Izraelio kovotojas prieš vakcinas Hai Shaulian mirė nuo COVID-19, skelbiama „Jerusalem Post“. 57-erių vyras net ir žinutėje prieš pat mirtį, pats patvirtindamas, kad jam yra sunku kvėpuoti, ragino „netikėti valdžia“.

Apie vyro mirtį pranešta netrukus po paskutinės žinutės „Facebook“ socialiniame tinkle praėjusį šeštadienį, kurioje jis pranešė, kad „būklė yra itin kritiška“. Įsidėjęs fotografiją, kurioje jis su deguonies kauke, vyras rašė: „Mieli draugai. Mano būklė yra itin kritinė“. Jis pridūrė, kad negali kalbėti.

„Neturiu deguonies ir neina stabilizuoti, – aiškino jis. – Užtrukau apie valandą, kad išsiaiškinčiau, kas esu, kur esu ir ką čia veikiu. Deguonies trūkumas yra siaubingas dalykas“.

Jis pridūrė, kad „tikisi pasveikti su Dievo pagalba“.

Nepaisant savo sunkios būklės, H. Shaulianas paskatino savo sekėjus „tęsti kovą“ prieš Izraelyje įvestą „žaliojo paso“ sistemą, kuri nustato pilnai nuo COVID-19 vakcinuotus asmenis. Tam izraeliečiams reikia būtų pilnai pasiskiepijusiems, turėti pastarųjų 24 valandų neigiamo testo atsakymą, arba būti persirgus COVID-19 per pastaruosius 6 mėnesius.

„Tai nesusiję su koronavirusu, – rašė jis. – Nieko bendro su vakcina. Visa tai susiję su prievarta“.

Kai H. Shaulianas praėjusią savaitę susirgo, jis pareiškė, kad tai policija jį bando nunuodyti po arešto dalyvaujant proteste prieš „žaliąjį pasą“.

„Aš jums sakau, tai yra bandymas manimi atsikratyti. Jeigu kas man nutiks, žinokite, kas iš tiesų su manimi atsitiko“, cituojamas veikėjas „The Times of Israel“.

Anksčiau jis skatino savo sekėjus nesivakcinuoti nuo COVID-19. „Epidemijos nėra – vakcina yra nebūtina ir pavojinga“, – aiškino jis.

„Žaliasis pasas“, kartu su kitais antipandeminiais ribojimais, Izraelyje vėl buvo įvestas šių metų vasarą po to, kai šalies valdžia susidūrė su dilema, kaip kovoti prieš itin sparčiai plintančią koronaviruso delta atmainą.

Izraelis vieni pirmųjų pradėjo vakcinacijos programą visame pasaulyje, tačiau šių metų pradžioje susidūrė su sunkumais įtikinti dalį gyventojų skiepytis. Šiuo metu vos 61 proc. gyventojų yra pilnai pasiskiepiję, o to neužtenka sudaryti „bandos imunitetą“, kaip, pavyzdžiui, Danijoje. Šioje šalyje visiškai paskiepyta 74 proc. gyventojų, Lietuvoje – 56,5 proc.


Rašyti komentarą...
A
Atsakymas
2021-09-15 19:20:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
@Cia mano nuomone Anksčiau ar vėliau ir tu susirgsi. Ir giltinė gali tau pažiūrėti į akis.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų