13

 

Vienoje Floridos vidurinėje buvęs jos moksleivis, ginkluotas pusiau automatiniu šautuvu AR-15, trečiadienį nužudė mažiausiai 17 žmonių, dar dešimtis sužeidė, pranešė pareigūnai.

 

Brauardo apygardos šerifas Scottas Israelis (Skotas Izraelis) šaulį įvardijo kaip 19-metį Nikolas Cruzą (Nikolą Krusą), anksčiau lankiusį Marjory Stoneman Douglas (Mardžori Stounman Daglas) mokyklą Parklando mieste ir pašalintą iš jos dėl „drausmės priežasčių“. Vis dėlto šis jaunuolis pastaruoju metu mokėsi kitoje šios apygardos valstybinėje mokykloje.

Kiti moksleiviai sakė, kad N. Cruzas buvo „neramaus būdo“.

Po šaudynių, įvykdytų šv.Valentino dieną, įtariamasis buvo sulaikytas policijos kaimyniniame Koral Springso miestelyje ir išvežtas į ligoninę dėl lengvų sužeidimų, nurodė šerifas. Suimamas jis nesipriešino.

(13 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Išpuolio mokykloje mastas tik aiškėja: buvęs moksleivis žudė be atokvėpio

„Jau pradėjome gvildenti jo tinklalapius ir reikalus jo naudotuose socialiniuose tinkluose. Kai kurie dalykai ... yra labai, labai neraminantys“, – pabrėžė S. Israelis.

„Jeigu žmogus iš anksto nusiteikęs įvykdyti tokį šiurpų dalyką – eiti į mokyklą ir šaudyti žmones ... niekas ir jokia teisėsauga dėl to negali nieko padaryti“, – pridūrė šerifas.

S. Israelis nurodė, kad tarp aukų esama moksleivių ir suaugusiųjų. Dvylikos iš jų tapatybė jau nustatyta.

Pasak jo, dar mažiausiai 14 žmonių buvo išvežti į ligoninę ir du vėliau mirė nuo žaizdų. Šerifas pažymėjo, kad tarp žuvusiųjų buvo amerikietiškojo futbolo treneris, o vienas iš sužeistųjų yra šerifo pavaduotojo sūnus.

„Tai siaubinga diena Parklandui“, – sakė S. Israelis.

Šis miestas, turintis apie 30 tūkst. gyventojų, yra maždaug už 80 km į šiaurę nuo Majamio.

Vienas užpultos mokyklos mokytojas sakė, kad klasės draugai anksčiau buvo sakę, kad N. Cruzsa gali būti pavojingas.

„Pernai mums buvo pranešta, kad jis nebuvo įleistas į mokyklos teritoriją su kuprine“, – matematikos mokytojas Jimas Gardas (Džimas Gardas) sakė dienraščiui „Miami Herald“.

„Praeitais metais buvo iškilę rūpesčių dėl jo grasinimų moksleiviams, ir, spėju, kad jis buvo išprašytas iš mokyklos“, – pridūrė pedagogas.

REKLAMA

Teigiama, kad N. Cruzas tebesimokydamas toje mokykloje taip pat dalyvavo rezervo karininkų mokymo korpuso mokymų programoje jaunimui.

Vienas teisėsaugos šaltinis sakė televizijai „CBS News“, kad užpuolikas prieš pradėdamas šaudyti įjungė mokyklos priešgaisrinę signalizaciją, bet S. Israelis šios informacijos nepatvirtino.

Televizija CNN citavo vieną moksleivį, sakiusį, kad N. Krusas „visada nešiodavosi ginklą ir netgi jį demonstruodavo“.

„Visi galėjo nuspėti, kad įvyks ši beprotybė“, – pridūrė jis.

„Visi leidosi bėgti“

Ši ataka buvo vienas iš jau beveik dviejų dešimčių šaudymo incidentų, įvykusių JAV mokyklose nuo šių metų pradžios. Ji vėl atkreipė dėmesį į Ameriką jau seniai krečiančią ginkluoto smurto bangą, iš dalies nulemtą didelio šaunamųjų ginklų prieinamumo. Šalyje per incidentus, susijusius su šaunamaisiais ginklais, kasmet žūva vidutiniškai 33 tūkst. žmonių.

Tačiau per trečiadienio vakarą surengtą spaudos konferenciją Floridos gubernatorius respublikonas Rickas Scottas (Rikas Skotas), pavadinęs šias žudynes „tiesiog grynu blogiu“, atsisakė paskelbti kokių nors pareiškimų apie ginklų kontrolę.

„Yra laikas tęsti pokalbius, kaip per teisėsaugą, per psichikos sutrikimų (gydymo įstaigų) finansavimą galėtume užtikrinti, kad žmonės būtų saugūs – ir mes tai toliau darysime“, – tvirtino R. Scottas.

Per tą pačią spaudos konferenciją Floridos generalinė prokurorė Pam Bondi sakė, kad valstija padengs aukų laidojimo ir psichologinės pagalbos šią tragediją išgyvenusiems žmonėms išlaidas.

„Toliau dirbsime kartu kaip komanda, kaip šeima; mylėsime ir rūpinsime visomis šiomis aukomis ir jų šeimų nariais“, – teigė ji.

Parklando merė Christine Hunschofsky (Kristin Hunšovski) sakė CNN, kad kalbėjosi su keliais mokiniais, sukrėstais šaudynių, prasidėjusių po 14 val. vietos (21 val. Lietuvos) laiku.

„Jie buvo labai išsigandę, – sakė ji. – Ir beveik patyrę šoką, kai iš ten išėjo.“

Moksleiviai, daugelis iškėlę rankas, buvo vedami iš mokyklos iki dantų ginkluotų policininkų. Mokyklą buvo apsupusios policijos specialiosios pajėgos ir šarvuotosios mašinos.

REKLAMA

Moksleivė Jeiella Dodoo (Džejela Dodu) sakė televizijai „CBS News“, kad ji kartu su kirais mokiniais ramiai evakavosi, kaip jie manė, per įprastas priešgaisrinės saugos pratybas.

„Įsijungė pavojaus signalas, todėl turėjome evakuotis iš klasių, – pasakojo ji. – Tuomet išgirdome šūvius.“

„Išgirdau apie šešis šūvius, – pridūrė mergina. – Tuomet keli žmonės pradėjo bėgti, ir tada visi pasileido bėgti, nes pagalvojom: „Jeigu tai tikra, tuomet tiesiog bėk.“

Mokytoja Melissa Falkowski (Melisa Falkovski) pasakojo JAV televizijoms, kaip kartu su 19 moksleivių pasislėpė sandėliuke.

„Buvome ten turbūt 40 minučių. Buvom užsirakinę sandėliuke, kol SWAT (policijos specialiosios pajėgos) atėjo ir mus paėmė“, – ji sakė CNN.

Automatais ginkluoti ir neperšaunamas liemenes bei šalmus dėvintys pareigūnai buvo dislokuoti keliose vietose aplink mokyklą, turinčią beveik 3 000 moksleivių.

„Mums tai tiesiog šiurpi diena“, – sakė Brauardo apygardos mokyklų rajono vyresnysis inspektorius Robertas Runcie (Robertas Ransis)

„Man labai liūdna, taip pat mūsų šeimai“, – naujienų agentūrai AFP sakė 61 metų Josephas Panikulangara (Džozefas Panikulangara), kurio 17-metė dukterėčia Dhiya (Dija) lanko tą mokyklą.

Federalinis tyrimų biuras (FTB) nurodė padedantis vietos teisėsaugai.

Kai buvo paklausta apie saugumo priemones, Ch. Hunschofsky sakė, kad mokykloje visada budėdavo policininkas ir kad į šią įstaigą galima patekti tik pro „vienintelį įėjimą“.

„Joks vaikas neturėtų jaustis nesaugus“

Prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) savo „Twitter“ žinutėje parašė skiriantis „savo maldas ir užuojautą siaubingų šaudynių Floridoje aukų šeimoms“.

„Amerikos mokykloje joks vaikas, mokytojas ar kas nors kitas neturėtų kada nors jaustis nesaugus“, – pridūrė jis.

Tačiau nuo 2013 metų sausio „šalies mokyklose buvo mažiausiai 283 šaudymo atvejai – vidutiniškai vienas šaudymas mokykloje per savaitę“, nurodė už griežtesnę ginklų kontrolę pasisakanti ne pelno organizacija „Everytown for Gun Safety“.


Rašyti komentarą...
e
eklektik
2018-02-15 09:31:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
skaitome komentarus ir is karto matyti skirtumas. Kada kokia nelaime atsitinka Rusijoje ir zmones zusta beretes tvarto net apsiputoje tyciojais is mirusiu ... absoliuciai nuzmogeje issigimeliai .. O va Normaliu zmoniu komentaruose nera ne vieno pagiezos zodzio - vien tik uzuojauta - o tai reiskia tik viena -RUSIAI DAR ISLAIKE ZMONISKUMA IR DVASIOS SILUMA.. ka pilnai prarado beretoidai.
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų