Išpuoliai Švedijoje: valdžia prabilo apie įvykdytą „faktiškai karinę operaciją“

Beveik šimtas automobilių buvo per vieną naktį sudeginti keliuose Švedijos vakarų miestuose. Policija ir politikai tai vadina suplanuota akcija. Ekspertai bando aiškintis, kam tai gali būti naudinga.

19

Paauglių gaujos su juodais raiščiais ant veidų sudaužė ir sudegino apie 80 automobilių. Chuliganų akcija prasidėjo apie devintą valandą vakaro vietos laiku. Daugelis šių incidentų užfiksuota Geteburge, tačiau padegimai taip pat buvo užfiksuoti ir miestuose, kurie yra nutolę per 100 kilometrų nuo „epicentro“.

(19 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Išpuoliai Švedijoje: valdžia prabilo apie įvykdytą „faktiškai karinę operaciją“

„Panašu, kad mes turime reikalų su kruopščiai suplanuota, faktiškai karine, operacija“, – grėsmingai prabilo Švedijos premjeras Stefanas Lofvenas.

Tą pačią naktį automobiliai degė Trolhetane – į šiaurę nuo Geteborgo, ir Falkenberge (mieste į pietus nuo Geteborgo).

Degantys automobiliai taip pat buvo aptikti Stokholme, tačiau kol kas susieti įvykius sostinėje ir masinius padegimus Švedijos vakaruose teisėsaugai nepavyko.

Švedų žiniasklaidos duomenimis, kaukėti jaunuoliai daužė automobilių stiklus ir padeginėjo specialiai tam atsineštą skystį. Jie taip pat apmėtė akmenimis policininkus. Apie nukentėjusiuosius nėra pranešama, nors materialiniai nuostoliai yra milžiniški.

Kam tai gali būti naudinga?

Policijai pavyko nustatyti kelių jaunuolių, kurie pagedimų metu buvo rajone, tapatybes, ir pašnekėti su kai kurių iš jų tėvais. Tačiau teisėsaugininkai kol kas negali nurodyti, ar šie jaunuoliai dalyvavo išpuolyje, ar ne.

Kalbėdamas Švedijos radijui, premjeras S. Lefvenas kreipėsi į chuliganus su gana paprastu klausimu: „Kokį velnią jūs čia išdarinėjate?“

Piktadarių motyvai lieka neaiškūs, tačiau padegėjai aiškiai kopijuoja naktinius 2013-ųjų neramumus Stokholme. Tuomet protestų pagrindu tapo pagyvenusio žmogaus žūtis: neadekvatus vyras mosavo mačete priešais policininkus ir buvo nušautas. Tuomet policija buvo apkaltinta žiaurumu, o prastesniuose rajonuose, kuriuose daugumą sudaro imigrantai, prasidėjo neramumai – kaukėti jaunuoliai laužė viską, kas papuola po ranka ir padeginėjo automobilius.

REKLAMA

2013-ųjų chaosas sostinėje paskatino kalbas apie imigracinės politikos pokyčius, nedarbą ir augantį pajamų skirtumą tarp daugiausiai ir mažiausiai uždirbančių švedų.


Rašyti komentarą...
S
Stokholmo sindromas
2018-08-17 15:36:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
musulmonų jaunimas degina vietinių mašinas o kalti ultradešinieji, švediškas marazmas jaučiasi.
Atsakyti
0

R
Rights of air passengers - Iberia
2018-08-17 11:05:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pearson Terms of Use
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų