Ispanijoje nuo koronaviruso pasveiko 113 metų moteris

113 metų moteris, kuri, manoma, yra vyriausias Ispanijoje gyvenantis žmogus, įveikė koronavirusą, antradienį pranešė senelių namai, kuriuose ji gyvena ir kur nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19 mirė keli asmenys.

Jungtinėse Valstijose gimusi Maria Branyas COVID-19 užsikrėtė balandį rytiniame Oloto mieste įsikūrusiuose senelių namuose, kur ji gyvena pastaruosius 20 metų, o su liga kovojo izoliuota savo kambaryje.

„Ji išgyveno ligą ir jai sekasi gerai“, – naujienų agentūrai AFP sakė tų namų atstovė, pridurdama, kad M. Branyas pasireiškė tik lengvi simptomai.

„Dabar ji jaučiasi gerai, praėjusią savaitę jai atliktas testas, o rezultatas buvo neigiamas“, – sakė atstovė, nepateikusi daugiau informacijos.

Katalonijos regioninė televizija TV3 pranešė, kad tris vaikus užauginusi M. Branyas kelias savaites buvo izoliuota savo kambaryje, o ją lankyti buvo leidžiama tik vienam darbuotojui su apsauginėmis priemonėmis.

Reportaže M. Branyas gyrė „labai gerus, labai dėmesingus“ senelių namų darbuotojus.

Kai vienas darbuotojų paklausė jos ilgo gyvenimo paslapties, M. Branyas atsakė, kad jai tiesiog pasisekė turėti „gerą sveikatą“.

Tuose senelių namuose per pandemiją užfiksuota keletas su koronavirusu susijusių mirčių, pranešė jų atstovė.

M. Branyas dukra Rosa Moret TV3 pasakojo, kad jos motina vėl „atgavo formą, nori kalbėtis, paaiškinti, reflektuoti, ji vėl tapo savimi“.

Ispanijos žiniasklaida pastaraisiais metais paskelbė kelis straipsnius apie M. Branyas, kuri laikoma vyriausia šalies gyventoja.

Ji gimė 1907 metų kovo 4-ąją San Fransiske, kur tuo metu žurnalistu dirbo jos tėvas, kilęs iš šiaurės Ispanijos.

Pirmojo pasaulinio karo metu M. Branyas su šeima laivu persikėlė į Ispaniją ir taip pat išgyveno ispaniškojo gripo pandemiją, kuri pasaulį sukrėtė 1918–1919 metais, bei 1936–1939 metų Ispanijos pilietinį karą.

Ispanija yra viena labiausiai nuo koronaviruso pandemijos nukentėjusi pasaulio valstybė. Iki šiol ten patvirtinta beveik 27 tūkst. mirties nuo COVID-19 atvejų, rodo Sveikatos ministerijos skelbiami duomenys.

Vyresnio amžiaus žmonės yra ypač pažeidžiami, o Ispanijoje, kaip ir kitose Europos šalyse, koronavirusas pareikalavo daug aukų tarp senjorų, gyvenančių senelių namuose.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų