• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lavos srautas po naujausio ugnikalnio išsiveržimo Islandijoje sulėtėjo, sekmadienį pranešė pareigūnai.

Lavos srautas po naujausio ugnikalnio išsiveržimo Islandijoje sulėtėjo, sekmadienį pranešė pareigūnai.

REKLAMA

Šeštadienio vakarą netoli Islandijos uostamiesčio Grindaviko, esančio Reikjaneso pusiasalyje, ketvirtą kartą per keturis mėnesius išsiveržė ugnikalnis. Tokio tipo išsiveržimai vadinami plyšiniais išsiveržimais, jų metu paprastai neįvyksta didelių sprogimų ir smarkiai nepasklinda pelenai.

Nepaisant to, ryškus raudonai oranžinis išsiveržimų švytėjimas buvo matomas net iš sostinės Reikjaviko, esančio maždaug už 55 km į šiaurės rytus nuo Grindaviko.

Nors lavos tekėjimas sulėtėjo, Islandijos meteorologijos tarnybos atstovas Einaras Hjörleifssonas transliuotojui RUV sekmadienį sakė, kad kyla pavojus centralizuoto šilumos tiekimo vamzdynui.

„Jei aktyvumas toliau nemažės ir lavos srautas nesustos, per kelias artimiausias valandas jis turėtų pasiekti vamzdyną“, – sakė jis. Specialiai pastatyti pylimai sustabdys ir nukreips lavą, todėl žmonėms kol kas pavojaus nėra.

REKLAMA
REKLAMA

Vasario mėnesį išsiveržusios lavos srautams sugriovus kelius ir vamzdynus, buvo nutrauktas centralizuotas šilumos tiekimas daugiau kaip 20 000 žmonių.

REKLAMA

Tik keletas žmonių neseniai grįžo į miestą, kuris buvo evakuotas po pirmojo išsiveržimo rudenį, ir, pasak pareigūnų, dabar jie jau vėl išgabenti į saugią vietą.

Šeštadienio vakarą taip pat buvo evakuota garsioji Mėlynoji lagūna – svarbus Islandijos turistų traukos centras, kuriame tuo metu lankėsi apie 700 žmonių.

Oro eismas į Keflaviko tarptautinį oro uostą Reikjavike nenutrūko.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų