„Islamo valstybė“ prisiėmė atsakomybę už ataką prie Čečėnijos prezidentūros

Džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“ (IS) prisiėmė atsakomybę už peiliu ginkluoto vyro išpuolį prieš policininkus šalia prezidentūros Čečėnijoje, kur teberusena islamistų sukilimas.

Sekmadienį prie šios neramios Šiaurės Kaukazo respublikos lyderio Ramzano Kadyrovo rezidencijos Grozne sustabdytas automobiliu važiavęs vyras peiliu subadė policininką ir nacionalinės gvardijos pareigūną.

Užpuolikas, 1997 metais gimęs čečėnas, buvo nušautas.

Policijos išplatintame pranešime rašoma, kad išpuolio aplinkybės tiriamos.

Sužeistas policininkas gydomas ligoninėje. Jo būklė sunki, bet pavojaus gyvybei nėra. Apie sužeistą nacionalinės gvardijos pareigūną informacijos nepateikta.

Sekmadienį vėlai vakare IS prisiėmė atsakomybę už šį išpuolį, pranešė ekstremistų veiklą internete stebintis analitinis centras „SITE Intelligence Group“.

Užpuolikui „pavyko nusigauti iki tirono Ramzano Kadyrovo prezidentūros durų“, rašoma džihadistų judėjimo pareiškime. Jame tvirtinama, kad kulkosvaidžiu ginkluotas užpuolikas sužeidė kelis pareigūnus.

Po Sovietų Sąjungos žlugimo Rusijos pajėgos du kartus kariavo su čečėnų separatistais. Į valdžią atėjus buvusiam sukilėliui R. Kadyrovui, kuris jau daugiau nei dešimtmetį geležiniu kumščiu valdo respubliką ir yra Rusijos prezidento Vladimiro Putino sąjungininkas, smurtas ten buvo nuslopintas.

Tačiau Šiaurės Kaukazo regione teberusena islamistų sukilimas prieš Rusijos valdžią, nusinešęs dešimtis civilių ir saugumo pajėgų narių gyvybių.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų