naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vokietijos šiaurinėje Šlėzvigo–Holšteino žemėje sekmadienį vyksta rinkimai, laikomi išbandymu kanclerio Olafo Scholzo vyriausybei dėl jos veiksmų reaguojant į karą Ukrainoje.

Vokietijos šiaurinėje Šlėzvigo–Holšteino žemėje sekmadienį vyksta rinkimai, laikomi išbandymu kanclerio Olafo Scholzo vyriausybei dėl jos veiksmų reaguojant į karą Ukrainoje.

REKLAMA

Prieš rinkimus atliktose visuomenės apklausose tvirtai pirmavo centro dešiniųjų Krikščionių demokratų sąjunga (CDU), buvusios kanclerės Angelos Merkel partija, šiuo metu esanti opozicijoje nacionaliniame parlamente. Šlėzvigo–Holšteino žemėje CDU valdžioje yra nuo  2017 metų. Ji yra suformavusi valdančiąją koaliciją su žaliaisiais ir verslui palankia Laisvąja demokratų partija (FDP).

Rinkimai vyksta po kelių labai neramių mėnesių socialdemokratui O. Scholzui.  Gruodį jis pradėjo vadovauti trijų partijų koalicinei vyriausybei, kurią socialdemokratai suformavo su žaliaisiais ir FDP. Pastarosiomis savaitėmis kancleris sulaukė daug kritikos dėl savo požiūrio į karą Ukrainoje.

Po Rusijos įsiveržimo į provakarietišką Ukrainą Vokietija sulaužė savo tradicines nuostatas ir ėmė tiekti ginklus Kyjivui, tačiau sulaukė jo kritikos dėl ilgų dvejonių priimant šį sprendimą ir per lėto paramos tiekimo.

REKLAMA

Sekmadienį vykstantys rinkimai jau yra antri iš trijų regioninių rinkimų per du mėnesius. Jie turėtų padėti užduoti politinį toną ateinantiems metams.

REKLAMA

Kovo pabaigoje O. Scholzo socialdemokratai įveikė pirmąjį rinkimų išbandymą ir triuškinamai laimėjo regioninius rinkimus Saro krašte – mažiausioje Vokietijos federalinėje žemėje šalies pietvakariuose, kur CDU valdžioje laikėsi nuo 1999 metų. Svarbiausi rinkimai laukia gegužės 15 dieną Vokietijos daugiausia gyventojų turinčioje Šiaurės Reino–Vestfalijos žemėje.

Šlėzvigas–Holšteinas yra šiauriausia Vokietijos federalinė žemė, kurioje gyvena apie 2,9 mln. žmonių. Prieš sekmadienio rinkimus visuomenės apklausose tvirtai pirmavo dabartinis žemės vadovas, CDU atstovas Danielis Guntheris, aplenkęs SPD atstovą Thomas Losse-Mullerį ir žaliųjų atstovę Moniką Heinold.

Manoma, kad balsavimo rezultatai šįkart bus palankūs CDU, kuri pastaraisiais mėnesiais patyrė nuostolių ir žemėse, ir nacionaliniu lygiu. Po federalinės valdžios rinkimų 16 metų valdžioje išbuvusi partija pirmą kartą perėjo į opoziciją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų