Iš Vatikano – pavojaus signalas dėl apsėdimo: skubiai ruošiami kunigai

Egzorcistų poreikis vis auga dėl to, kad daugėja veiklų, kurių metu „atveriamos durys apsėdimui ir velniui“, įspėja Vatikanas. Dėl to bus siekiama visomis jėgomis padėti kenčiantiems asmenims, rašo news.com.au.

Pastebėjus trigubai išaugusį egzorcistų poreikį, praėjusią savaitę Vatikanas paskelbė rengsiąs savaitės trukmės konferenciją, kurios metu kunigai bus mokomi išvaryti žmogų apsėdusias piktąsias dvasias. Balandį Romoje vyksiantis susitikimas skirtas „pasidalinti pastabomis ir panagrinėti temą, kurios yra vengiama ir kuri yra išskirtinai kontraversiška“.

„Mes paliesime pačias karščiausias temas. Nuo su satanizmu siejamų sektų iki išvadavimo nuo apsėdimo istorijų“, - „Vatican Radio“ pasakojo egzorcistas Friaras Benigno'as Palillas.

F.B.Palillas, kuris yra vienas iš renginio organizatorių, tvirtina, kad kiekvienais metais vien Italijoje užfiksuojama apie pusė milijono atvejų, kuomet žmonėms prireikia egzorcisto paslaugų. Jis dėl tokio išaugusio poreikio kaltina tokius žmonių veiksmu kaip vaikščiojimas pas būrėjas ir būrimas Taro kortomis. Anot eksperto, nors daugelis atvejų, kuomet kreipiamasi į kunigus, iš tikrųjų yra susiję su psichologinėmis arba dvasinėmis problemomis, juos vis tiek reikia atsakingai ištirti.

REKLAMA

Bažnyčia taip pat yra susirūpinusi, kad iki šiol daug kunigų nesimokė egzorcizmo arba atsisako jo mokytis.

„Mes, kunigai, labai dažnai nežinome, kaip elgtis tam tikrais konkrečiais atvejais. Ruošiantis kunigystei apie tai tikrai nekalbama“, - sako F.B.Palillas.

Prancūzijoje egzorcistų poreikis taip pat labai išaugo, tačiau čia darbo imasi ne kunigai. Egzorcizmo seansas gali kainuoti nuo 146 iki 186 eurų už valandą.

Kunigas Palillas įspėjo, kad kyla pavojus susidurti su „egzorcistu mėgėju“, kurie „neabejotinai padaro klaidų“.

Egzorcizmas pripažįstamas pagal Katalikų Bažnyčios kanonų teisę ir gali būti atliekamas tik su bažnyčios leidimu. Vatikano remiama Tarptautinė egzorcistų asociacija įkurta 1990 metais ir turi apie 200 narių visame pasaulyje.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų