Iš Šiaurės Korėjos pabėgti bandęs karys buvo peršautas: radiniai jo kūne išduoda daug apie pačią šalį

Šiaurės Korėjos kareivio buvę bendražygiai į jį šovė šešis kartus, kai jis bandė pabėgti per Korėjos demilitarizuotą zoną į pietus. Kareivis po patirtų sužalojimų buvo gydomas Pietų Korėjos ligoninėje, o gydytojai nustatė, kad jo žarnyne gausu neįprastų parazitų. Tai leido atidžiau pažvelgti į Šiaurės Korėjos gyventojų mitybą, sveikatą ir kasdienybę.

„Per savo daugiau nei 20 metų trukusią chirurgo karjerą kažką panašaus mačiau tik vadovėlyje“, – spaudos konferencijoje sakė vadovaujantis chirurgas Lee Cook-jongas, pranešė „Reuters“.

„Korėjos biomedicinos apžvalgos“ (KBR) straipsnyje paaiškinama, kad kariui buvo atliktos dvi operacijos Ajou universiteto ligoninėje. Operacijų metu buvo pašalinta kulka, įstrigusi pilvo sienoje, ir susidorota su „milžinišku skaičiumi“ parazitų, įskaitant apvaliąsias kirmėles jo žarnyne. Ilgiausios iš jų ilgis buvo 27 centimetrai.

„Mes kovojame su gydymu, nes kario skrandyje radome daug parazitų, kurie veržiasi į sužeistas vietas, – pridūrė Lee. – Mes taip pat radome dar niekad korėjiečiuose neaptiktą parazitą. Tai pablogina situaciją ir sukelia milžiniškas komplikacijas“.

Didžiulė infekcija greičiausiai yra susijusi su prasta higiena. Gydytojai mano, kad kirminais greičiausiai buvo užsikrėsta valgant daržoves, tręšiamas žmogaus išmatomis. Yra daug būdų, kaip saugiai naudoti mėšlą laukams tręšti, tačiau panašu, kad Šiaurės Korėja šiais metodais nesinaudoja.

Tarptautinės sankcijos, sausros ir pražūtinga vidaus politika reiškia, kad maisto trūkumas yra didelė Šiaurės Korėjos problema. Iki 70 procentų gyventojų gyvena iš pagalbos maistu ir valgo pavojingai netinkamą maistą. Todėl mikroelementų trūkumas, ypač geležies, cinko, vitamino A ir jodo, yra smarkiai paplitęs. Kario žarnyne jie taip pat rado kukurūzų – Šiaurės Korėjos mitybos pagrindinių grūdų.

Korėjos Liaudies Demokratinėje Respublikoje jauni vyrai privalo tarnauti privalomojoje karo tarnyboje 10 metų, o moterys – septynerius. JAV gynybos sekretoriaus biuro duomenimis, dar 4-5 procentai iš 24 milijonų Šiaurės Korėjos gyventojų tarnauja aktyviose karinėse pareigose, o dar 30 procentų yra paskirti į atsargą ar sukarintą padalinį. Tai reiškia, kad šio kario kūnas atspindi daugelio Šiaurės Korėjos karių būklę ir šalies gyventojų sveikatą.

„Aš nežinau, kas vyksta Šiaurės Korėjoje, bet tyrinėdamas kitus dezertyrus, radau daug parazitų, – pridūrė profesorius Seo Minas. – Vienoje iš karo zonos pabėgusioje moteryje radome 30 apvaliųjų kirmėlių rūšių. Parazitų infekcijos problema atrodo rimta, net jei ji neatspindi visų Šiaurės Korėjos gyventojų“.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų