Dešimtys tūkstančių Irano opozicijos šalininkų praėjusią naktį keliavo į Komo miestą, kur vyks jų dvasinio lyderio didžiojo ajatolos Hosseino Ali Montazerio laidotuvės. Šeštadienį mirus šiam ajatolai, Irano režimas neteko galingiausio ir atviriausio savo kritiko, tačiau jo laidotuvės pirmadienį gali tapti puikia platforma masiniam opozicijos mitingui.
Opozicijos lyderiai Mir Hosseinas Mousavis ir Mehdis Karoubis paragino savo šalininkus laikyti pirmadienį gedulo diena ir vykti į Komą atsisveikinti su didžiuoju ajatola. Skelbiama, kad netrukus po šio kreipimosi magistralė iš Teherano į Komą buvo tiesiog užtvindyta automobiliais.
Tūkstančiai gedinčių pasekėjų susirinko prie ajatolos Montazerio namų Kome ir Teherano aikštėse. Jie taip pat išėjo ir į gimtojo ajatolos Nadžafabado miesto gatves, kur buvo skanduojama: „Represuotasis Montazeri, mes seksime tavo keliu“.
Iraną valdantis režimas sekmadienį bandė daryti viską, kad ajatolos Montazerio laidotuvės netaptų dar vienu masiniu opozicijos mitingu. Kome patruliavo sustiprintos saugumo pajėgos. Keliems Irane likusiems užsienio reikalų ministrams buvo uždrausta vykti į Komą. Be to, buvo sulaikytas mažiausiai vienas opozicijai prijaučiantis dvasininkas. Ahmadas Qabelis buvo suimtas, kai iš Mašado miesto bandė vykti į Kome vyksiančias ajatolos Montazerio laidotuves.
Aukščiausiasis Irano lyderis ajatola Ali Khamenei išreiškė užuojautą dėl H. A. Montazerio mirties, tačiau aiškiai užsiminė, kad ajatola Montazeris devintojo dešimtmečio pabaigoje išsiskyrė su Islamiškosios revoliucijos vadu ajatola Khomeiniu.
Didysis ajatola Montazeris buvo vienas iš pagrindinių Islamiškosios revoliucijos veikėjų ir turėjo tapti aukščiausiojo lyderio Khomeinio įpėdiniu. Tačiau devintojo dešimtmečio pabaigoje jis ėmė kritikuoti žmogaus teisių padėtį šalyje ir taip užsitraukė režimo nemalonę.
Būdamas vienu pagrindinių šiitų teologų, ajatola Montazeris nuolatos kritikavo režimą ir buvo vienas pagrindinių įkvėpimo šaltinių šalyje veikiančiai opozicijai.
87 metų ajatola Montazeris, kuris mirė miegodamas, aštuntajame dešimtmetyje subūrė visą dvasininkiją priešintis tuomet šalį valdžiusio šacho režimui. Šacho valdymo laikais jis buvo kelis kartus kalinamas, o po revoliucijos vadovavo keliems svarbiausiems revoliuciniams komitetams. Tačiau po dešimtmečio jis susipyko su aukščiausiuoju lyderiu dėl jo režimo vykdomų kalinių egzekucijų ir žmogaus teisių nepaisymo. Netrukus jis neteko visų savo oficialių postų ir vis garsiau reikalavo šalyje vykdyti demokratines reformas.
1997 metais ajatolai Montazeriui 5 metams buvo skirtas namų areštas, nes jis ėmė kvestionuoti tuomečio aukščiausiojo lyderio Khomeinio teologo kvalifikaciją. Ajatolos Montazerio vardas netrukus buvo ištrintas iš visų vadovėlių ir gatvių pavadinimų.
Tačiau intensyviausiai režimą jis ėmė peikti paskutiniaisiais savo gyvenimo mėnesiais. Savo internetinėje svetainėje jis rašė, kad „niekas, esantis sveiko proto“, negali tikėti Irano prezidento rinkimų rezultatais. Jis aiškino, kad vyriausybė paneigė liaudies valią ir todėl prarado visą religinį ir politinį legitimumą. Jo teigimu, Iranas nustojo būti Islamo šalimi ir apskritai respublika.
Jis itin kritikavo kitus dvasininkus dėl to, kad šie nekreipia dėmesio į vykstančius pažeidimus.