Irake nušautas turkų diplomatas, Ankara žada nepalikti šios atakos be atsako

Irako autonominiame kurdų regione trečiadienį užpuolikai nušovė mažiausiai du žmones, tarp jų Turkijos vicekonsulą, pranešė šaltinis iš policijos, o Ankara pažadėjo, kad ši ataka neliks be atsako.

Atsakomybės už ataką kol kas neprisiėmė jokia grupuotė, bet Turkija vykdo stambią karinę operaciją kalnuotame šiauriniame Irako regione, siekdama iš ten išstumti Kurdistano darbininkų partiją (PKK).

Trečiadienio popietę Ainkavos rajone, kur įsikūręs Turkijos konsulatas ir daug restoranų, mažiausiai vienas ginkluotas asmuo viename restorane šaudė į konsulato darbuotojus.

„Per šaudymą priešais vieną restoraną Arbilyje žuvo turkų konsulato darbuotojas ir vienas civilis, ir buvo sužeistas trečias asmuo“, – nurodė kurdų vidaus saugumo pajėgos „Asayish“.

Šaltinis iš vietos policijos naujienų agentūrai AFP sakė, kad buvo nušautas Turkijos vicekonsulas.

Pasak šaltinio, užpuolikai pabėgo iš įvykio vietos.

Irako užsienio reikalų ministerijos atstovas patvirtino, kad toks incidentas įvyko, ir pasmerkė ataką.

Turkija savo ruožtu patvirtino, kad per šaudymą žuvo jos konsulato Arbilyje darbuotojas, ir pažadėjo, kad ši ataka neliks be atsako.

„Tęsiame darbus su Irako vyriausybe ir vietos pareigūnais, siekdami surasti šios atakos kaltininkus kaip galėdami greičiau“, – pareiškė turkų prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas.

Prezidento atstovas Ibrahimas Kalinas socialiniame tinkle „Twitter“ parašė, kad „bus duotas reikiamas atsakas tiems, kas įvykdė šią klastingą ataką“.

„Bjaurus išpuolis“

Kurdistano demokratinė partija (KDP), dabar vadovaujanti regiono vyriausybei, palaiko gerus politinius ir prekybinius ryšius su Turkija.

Tačiau vienas iš nesantaiką keliančių klausimų yra PKK, kontroliuojanti kelias bazes Irako šiaurėje.

PKK nuo 1984-ųjų tęsia kruviną sukilimą Turkijos pietryčiuose, jau nusinešusį dešimtis tūkstančių gyvybių. 2015-aisiais žlugus dvejus metus galiojusioms paliauboms susirėmimai suintensyvėjo.

REKLAMA

Ankara ir jos sąjungininkės Vakaruose yra įtraukusios PKK į teroristinių organizacijų sąrašą.

Turkija nuo gegužės vykdo karinę operaciją kalnuotame šiauriniame Irako regione.

Anksčiau šį mėnesį PKK paskelbė, kad per vieną iš turkų reidų buvo nukautas vyresnysis PKK vadas Diyaras Gharibas Mohammedas ir dar du kovotojai.

PKK ginkluotojo sparno atstovas savo ruožtu paneigė, kad grupuotė yra atsakinga už trečiadienio ataką.

Pasak valstybinės turkų žiniasklaidos, į Arbilio šiauriniame Ainkavos rajone įsikūrusį restoraną įsiveržęs užpuolikas vilkėjo paprastais rūbais ir turėjo du ginklus.

Liudininkai nurodė, kad netrukus Ainkavos rajone ir jo prieigose buvo įkurta patikros punktų.

JAV ambasada pasmerkė šį „bjaurų“ išpuolį ir išreiškė užuojautą Turkijos diplomatinei misijai. Taip pat ambasada paragino „apginti ir (užtikrinti) užsienio diplomatų bei diplomatinių misijų Irake saugumą“.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų