• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jemeno hučiai apšaudė du laivus Raudonojoje jūroje, vienas iš jų buvo apgadintas.

Jemeno hučiai apšaudė du laivus Raudonojoje jūroje, vienas iš jų buvo apgadintas.

REKLAMA

Tai šeštadienį socialiniame tinkle X pranešė JAV centrinė karinė vadovybė (CENTCOM).

Pasak Amerikos kariškių, „Irano remiami teroristai hučiai paleido tris priešlaivines raketas į Raudonąja jūra  plaukiančius laivus „MV Maisha“ ir „MV Andromeda Star“.

„MV Andromeda Star“ pranešė apie nedidelę žalą, tačiau tęsia savo kelionę. Informacijos apie nukentėjusius žmones negauta.

Hučių atstovas Yahya Sarea pareiškė, kad užpultas laivas plaukioja su Panamos vėliava ir priklauso britams. Tačiau kompanijų „Ambrey“ ir LSEG duomenys rodo, kad jis neseniai buvo parduotas.

Šiuo metu laivas priklauso Seišeliuose įregistruotam subjektui ir dalyvauja prekyboje su Rusija. Jis plaukė iš Primorsko (Rusija) į Vadinaro uostą Indijoje.

REKLAMA
REKLAMA

Irano remiami sukilėliai hučiai nuo lapkričio mėnesio atakuoja komercinius laivus Raudonojoje jūroje, Bab el Mandebo sąsiauryje ir Adeno įlankoje, taip rodydami savo paramą palestiniečiams kare prieš Izraelį Gazos Ruože.

REKLAMA

Hučių išpuoliai verčia gabenti krovinius ilgesniu ir brangesniu maršrutu aplink Afriką. Sukilėliai teigia, kad jų taikinys yra laivai, susiję su Izraeliu, JAV ir Didžiąja Britanija.

Penktadienį Raudonąją jūrą paliko amerikiečių lėktuvnešis „USS Dwight D. Eisenhower“, dalyvavęs komercinio jūrų transporto apsaugos misijoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų